navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Hołd dla ofiar ataku ETA w Vallecas

11 grudnia 1995 r. Grupa terrorystyczna ETA zdetonowała bombę samochodową w pobliżu pojazdu do transportu personelu Marynarki Wojennej, raniąc 17 osób i zabijając 6 członków personelu cywilnego przy parkingu nr 1, gdy wracali na swoje miejsce do domu po całym dniu pracy.

Od tamtej pory co roku w tym dniu składa się hołd poległym w ataku członkom Marynarki Wojennej.

Akcja pod przewodnictwem szefa sztabu Marynarki Wojennej, generała admirała Teodoro Lópeza Calderóna i przy pomocy szefa admirała Służb Ogólnych i Pomocy Technicznej, kontradmirała Rafaela Fernándeza-Painted Muñoz-Rojas odbywa się na parkingu numer 1 przy którym zmarli pracowali.

fot. Marynarka Wojenna Hiszpanii

Obecni byli również, podobnie jak przy innych okazjach, szef sztabu zaopatrzenia i transportu w Madrycie, podpułkownik Santiago Mariño Touza oraz szef parku nr 1 w Madrycie, komandor Luis Terán Rejón.

AJEMA i AJESAT złożyli wieniec na pamiątkowym monolicie w tym Parku, w którym każdy z obecnych członków rodziny również ofiarowały kwiaty w szczególnie wzruszającej chwili.

Jak mówi nasza AJEMA „śmierć to nie koniec”.

fot. Marynarka Wojenna Hiszpanii

O ataku na most Vallecas.

Atak miał miejsce, gdy terroryści zdetonowali bombę samochodową na trasie furgonetki Navy w dzielnicy Puente de Vallecas.

Bomba samochodowa eksplodowała u zbiegu ulic Peña Prieta i Avenida de la Albufera, w pobliżu mostu Vallecas, załadowana od 40 do 50 kilogramów amoniaku wzmocnionego egzogenem lub dynamitem.

Deflagracja zraniła 44 osoby, w tym pięć poważnie, powodując śmierć sześciu pracowników cywilnych w Navy Automobile Park.

W wyniku ataku pozostawiono 6 wdów i 28 sierot.

Źródło: Marynarka Wojenna Hiszpanii

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY