navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

HMS NORTHUMBERLAND PRZYGOTOWUJE SIĘ NA PATROLE ŚWIĄTECZNE

Marynarze z HMS Northumberland przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia z dala od domu, kontynuując swoją misję bojową ochrony i patrolowania wód Wielkiej Brytanii.

HMS Northumberland

Fregata typu 23 była ostatnio w porcie macierzystym w Devonport pod koniec września i od tego czasu jest częścią grupy UK Carrier Strike podczas prowadzonych operacji na Morzu Północnym, monitorowała rosyjską aktywność w pobliżu wód Wielkiej Brytanii.

W sumie HMS Northumberland przepłynął ponad 10.000 mil od momentu wyjścia z portu ale to jeszcze nie koniec. Fregata i okręty towarzyszące przygotowują się na okres świąteczny, wypełniając swoje obowiązki w zakresie ochrony wód Wielkiej Brytanii, a wszystko to przy restrykcjach Covid-19, które oznaczają, że nikt na pokładzie nie może schodzić na ląd, przychodzi prowadzonymi operacjami morskimi

HMS Northumberland zatrzymał się w Dundee, Lerwick i Faslane podczas swoich ostatnich patroli, ale za każdym razem załoga pozostawała w izolacji i kwarantannie, aby upewnić się, że wirus nie zagraża ich działaniom.

Komandor Thom Hobbs, powiedział: „To zabezpieczenie było niesamowitym wyzwaniem dla mojej grupy okrętowej, biorąc pod uwagę surowe, ale konieczne ograniczenia, których przestrzegamy z powodu koronawirusa. „Śledzimy i monitorujemy ruchy obcych okrętów, aby upewnić się, że fregata o wysokiej gotowości bojowej jest zawsze gotowa do natychmiastowego reagowania w celu ochrony wrażliwych wód Wielkiej Brytanii i jest strategicznym czynnikiem odstraszającym

„Nawet w obliczu tych nadzwyczajnych wyzwań, moja grupa okrętowa zareagowała, pozostając profesjonalną, zdolną do przystosowania się i dostarczającą dużą ilość danych strategicznych „. Jestem niezwykle dumny z tego, co każdy marynarz osiągnął w tych trudnych czasach.”

źródło: royalnavy.mod.uk

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY