navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

HMS Dragon powraca z operacji na Morzu Czarnym

HMS Dragon powrócił dziś do domu w Portsmouth ze swojej jesieni na Morzu Czarnym i wschodnim basenie Morza Śródziemnego.

Od czasu opuszczenia wód Wielkiej Brytanii na początku września, niszczyciel Type 45 działa w ramach Littoral Readiness Group (Experimentation), w skład której wchodzą również HMS Albion i RFA Lyme Bay .

Spędziła również prawie miesiąc na patrolowaniu Morza Czarnego i szkoleniach na statkach ukraińskich, gruzińskich i rumuńskich w regionie.

Potwierdzając swoją obecność na Morzu Czarnym w czasie, gdy wiele krajów było dotkniętych Covid-19, HMS Dragon zastosował surowe środki ochrony, aby upewnić się, że wirus nie zagroził jej zdolności do prowadzenia operacji.

Jej dowódca, komandor Giles Palin, powiedział: „Wielka Brytania przemawia za tym, że pomimo wyzwań stawianych przez Covid-19, Royal Navy jest nadal w stanie zapewnić uspokajającą obecność naszym partnerom i sojusznikom na Morzu Czarnym i wschodnia część Morza Śródziemnego.

„HMS Dragon na własne oczy przekonał się, jak pozytywnie nasi przyjaciele na Ukrainie, w Gruzji i Rumunii oceniają naszą obecność w regionie w trudnym okresie, biorąc pod uwagę trwającą pandemię.

„Ale działania HMS Dragon mające na celu zachowanie wolności żeglugi i powstrzymanie wszelkich przeciwników, którzy mogliby rzucić wyzwanie, były odczuwane znacznie dalej niż partnerzy regionalni: są tak samo kluczowe dla bezpieczeństwa Wielkiej Brytanii, jak i Europy”.

Po udanym wdrożeniu HMS Dragon ma rozpocząć okres konserwacji przed rozpoczęciem szkolenia morskiego, aby pozostać gotowym do zadania w 2021 roku.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY