navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

HMAS Stalwart rozpoczyna próby morskie

Navantia rozpoczęła próby morskie NUSHIP  Stalwart , drugiej w RAN/The Royal Australian Navy/ pomocniczej jednostce do uzupełniania paliwa (AOR) klasy Supply, która został zbudowana w Hiszpanii.

Próby morskie okrętu ogłoszone 20 marca przez Navantię na Twitterze. NUSHIP Stalwart jest drugim i ostatnim okrętem AOR (Supply Class Auxiliary Oil Replenishment). NUSHIP Stalwart został zwodowany 25 listopada 2018 r. w stoczni Navantia Shipyards w Ferrol w Hiszpanii.

Hiszpania została poważnie dotknięta pandemią COVID-19, która wpłynęła na harmonogram prób jednostki, ale teraz ma przybyć do Australii do końca 2021 r. W celu ostatecznego wyposażenia i oddania do użytku w 2022 r., Około ośmiu miesięcy z opóźnieniem.

Okręty mają przewozić paliwo, ładunki suche, wodę, żywność, amunicję, sprzęt i części zamienne w celu zapewnienia wsparcia operacyjnego dla rozmieszczonych sił morskich lub bojowych działających daleko od portu na pełnym morzu przez dłuższy czas.

Oprócz uzupełniania, okręty mogą być wykorzystywane do walki z zanieczyszczeniem środowiska na morzu, zapewniania wsparcia logistycznego siłom zbrojnym oraz wspierania operacji humanitarnych i pomocy w przypadku katastrof (HADR) po klęskach żywiołowych.

Pierwszy zamiennik AOR, NUSHIP Supply, będzie pierwszym AOR, który zastąpi emerytowany HMAS Success i zniweluje obecną lukę w zdolnościach Royal Australian Navy. Rząd Australii podpisał kontrakty z firmą Navantia na budowę dwóch zastępczych jednostek do uzupełniania oleju pomocniczych (AOR) w Australii w maju 2016 r. NUSHIP Supply został zwodowany w Ferrol w Hiszpanii w listopadzie 2018 r. I dotarł do HMAS Stirling, Garden Island Fleet Base West, Zachodnia Australia, w dniu 2 października 2020 r. w celu ostatecznego wykończenia i testowania, a obecnie ma siedzibę w Sydney. Zostanie oddana do użytku 10 kwietnia.

źródło: navalpost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY