navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Hiszpańska marynarka wojenna prowadzi ćwiczenia MARFIBEX-21/1

Ćwiczenie „MARFIBEX-21/1” jest wykonywane na wodach Zatoki Kadyksu oraz na poligonie „Sierra del Retin”.

MARFIBEX to podstawowe ćwiczenie jednostek amfibijnych, które z reguły planowane jest co najmniej raz w roku, będące częścią cyklu treningu pływackiego i jako kontynuacja podstawowego szkolenia już ukończonego w ćwiczeniu ADELFIBEX.

Ten rodzaj ćwiczeń desantowych służy jako punkt wyjścia dla jednostek Floty Amphibious and Projection Group i Marine Corps Brigade (BRIMAR) w ich cyklicznym szkoleniu, mając na celu utrzymanie zdolność projekcji sił lądowych z morza, a także przygotowanie do pomocy humanitarnej i operacji reagowania kryzysowego.

Udział biorą następujące jednostki:

– LHD „Juan Carlos I”.

– LPD „Galicia”.

– Fregata F-80 „Santa María”.

– Sztab Grupy Pływowo-Projekcyjnej Floty.

– Beach Naval Group (z 5 jednostkami LCM1-E).

– 3 batalion desantowy i jednostki wsparcia Brygady Piechoty MC.

– Zaokrętowana Grupa Lotnicza Flotylli Samolotów.

– Różne zasoby lotnicze należące do flotylli hiszpańskiej marynarki wojennej, w tym 2 helikoptery SH-3D, 2 helikoptery AB-212, 4 do 6 samolotów AV-8B „ Harrier ”, 1 samolot Cessna Citation i bezzałogowy statek powietrzny (UAV) ” Scan Eagle ”. Ponadto biorą w nich udział śmigłowce HT-27 „Cougar” Sił Powietrznych Sił Powietrznych armii hiszpańskiej.

– Grupa Artylerii Przeciwlotniczej I / 74 Armii Hiszpańskiej.

– Pułk Artylerii Nadbrzeżnej nr 4 Armii.

Tysiąc żołnierzy (895 z Marynarki Wojennej, w tym personel z różnych jednostek współpracujących) zostało oddelegowanych do przeprowadzenia tych amfibii, w ramach których prowadzone są głównie działania mające na celu zwiększenie szkolenia w operacjach desantowych i powietrznych.

Ćwiczenie polega na przygotowaniu i wykonaniu desantu, a następnie ponownym zaokrętowaniu Batalionu Piechoty Korpusu Piechoty Morskiej w zasięgu „Sierra del Retín”, a także innych cyklicznych ćwiczeń związanych ze wsparciem tego typu operacji.

Będzie to pierwsza taka okazja do przeprowadzenia tych ćwiczeń po ich odwołaniu w 2020 r. Ze względu na profilaktykę zdrowotną związaną z pandemią COVID-19. W tym sensie protokoły prewencyjne będą rygorystycznie wdrażane, po dobraniu rozmiaru ćwiczenia w taki sposób, aby umożliwić maksymalny udział personelu zgodnego z odpowiednią separacją w dostępnych przestrzeniach statków i obszarach ćwiczeń, nadając priorytet bezpieczeństwu personelu ponad wszelkie inne względy.

źródło: ARMADA ESPAÑOLA

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY