navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

HII ogłasza pierwsze międzynarodowe zamówienie na REMUS 300 UUV

Huntington Ingalls Industries ogłosiło,  że Royal New Zealand Navy złożyła pierwsze międzynarodowe zamówienie na cztery bezzałogowe pojazdy podwodne (UUV) REMUS 300.

Bezzałogowy pojazd podwodny REMUS 300 firmy Hydroid (Huntington Ingalls)

„Cieszymy się, że Nowa Zelandia unowocześnia swoją flotę za pomocą nowych UUV REMUS 300”, powiedział Duane Fotheringham, prezes grupy biznesowej Unmanned Systems w dziale rozwiązań technicznych HII. „W ciągu ostatnich kilku lat technologia znacznie się rozwinęła, a REMUS 300 jest jednym z najbardziej zaawansowanych przenośnych UUV na rynku. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej wieloletniej współpracy z Royal New Zealand Navy”.

Nowa Zelandia posiada flotę sześciu UUV REMUS 100, które są wykorzystywane do zwalczania min i operacji podwodnych. Królewska Marynarka Wojenna Nowej Zelandii wykorzystała je również do poszukiwania i odzyskiwania, w tym zlokalizowania wraku promu Princess Ashika w 2009 roku i pomocy w poszukiwaniach wulkanu White Island w 2019 roku.

„Mamy flotę sześciu UUV REMUS 100, których używamy konsekwentnie przez ostatnie 14 lat” – powiedział kapitan Garin Golding, Royal New Zealand Navy. „Elastyczność i modułowość wersji 300 pozwolą nam dostosować pojazdy do konkretnych misji, dodatkowo zwiększając nasze możliwości”.

Zaprojektowany z myślą o modułowości i przenośności, UUV można rekonfigurować za pomocą szeregu czujników i ładunków, aby spełnić wymagania misji. Oprócz czterech pojazdów Nowa Zelandia nabyła moduły kamer o wysokiej rozdzielczości i dodatkowe wymienne moduły akumulatorów. Sprzedaż została ułatwiona dzięki New Zealand Ocean Technology, partnerowi HII zajmującemu się sprzedażą i wsparciem krajowym REMUS. Dostawa czterech REMUS 300 jest spodziewana do lata 2022 roku.

Marynarka Wojenna USA zamówiła w zeszłym miesiącu dwa bezzałogowe pojazdy podwodne REMUS 300 z Huntington Ingalls. Dostawa UUV zaplanowana jest na połowę 2022 roku.

źródło: Huntington Ingalls Industries

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY