navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

HENSOLDT UK dostarcza radar SharpEye do niszczyciela min klasy Kormoran-II Marynarki Wojennej RP

HENSOLDT UK ogłasza dostawę radarów nawigacyjnych Kelvin Hughes Mk11 X Band SharpEye dla dwóch polskich niszczycieli min.

 Zainstalowany w połączeniu ze zintegrowanym systemem mostków nawigacyjnych OSI Maritime Systems, radar będzie pełnił funkcję nawigacji i nadzoru powierzchniowego, dostarczając Marynarce Wojennej półprzewodnikowe czujniki radarowe w celu zapewnienia bezpieczeństwa nawigacji, zapewniając jednocześnie zaawansowane możliwości wyszukiwania małych celów. Zdolność ta przyczynia się do bezpieczeństwa żeglugi i poprawia wydajność w zadaniach operacyjnych.

Adrian Pilbeam, Szef Sprzedaży Nadzoru Morskiego, skomentował: „HENSOLDT UK z przyjemnością dostarcza Marynarce Wojennej swoje pierwsze radary SharpEye do pomocy w wymagających zadaniach operacyjnych niszczycieli min. To dodatkowo rozszerza wieloletnią współpracę w zakresie dostarczania czujników radarowych do OSI Maritime Systems w celu integracji z ich systemami mostowymi. ”

Polska Marynarka Wojenna łączy się teraz z ponad 30 marynarkami na całym świecie za pomocą czujników radarowych Kelvin Hughes SharpEye.

Kelvin Hughes opracował SharpEye, aby zapewnić doskonałą wydajność i niezawodność radaru. SharpEye jest pierwszym na świecie niedrogim czujnikiem radarowym dopplerowskim do nawigacji i wyszukiwania powierzchni, oferującym wysoką niezawodność, niski koszt posiadania i znacznie ulepszone zasięgi wykrywania, szczególnie w przypadku małych obiektów w bałaganie.

SharpEye wyznacza nowe standardy w misjach obserwacyjnych na morzu, lądzie i na lądzie z mocą transmisji do 300W. Jest używany przez marynarki wojenne, służby ruchu statków, służby graniczne, nadzór wybrzeża, inne agencje bezpieczeństwa i operatorów infrastruktury krytycznej.

Technologia radaru w paśmie I (pasmo X) i pasmie E / F (pasmo S) to w pełni spójny radar zapewniający orientację sytuacyjną w każdych warunkach pogodowych i na pełnym morzu.

Nadajniki Sharp Eye Mk11 na pasmo I (pasmo X) są pierwszymi w swojej klasie, w których zastosowano technologię tranzystorów mocy GaN (azotku galu). SharpEye wykorzystał znaczące zalety wydajnościowe tranzystorów GaN, aby bezpośrednio poprawić wydajność radaru.

Technologia Sharp Eye wykorzystuje efekt Dopplera do określenia docelowych prędkości radialnych. Osiąga się to poprzez przetwarzanie odebranych ech w pasma prędkości, co umożliwia oddzielenie prawdziwych celów od bałaganu. Wyodrębnienie względnego ruchu celów poprzez pomiar fazy odbieranego echa względem fazy transmisji umożliwia wyznaczenie prędkości radialnej.

źródło: Navalpost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY