navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Grecja podpisuje porozumienie z Francją dotyczące fregat BIZ to historyczny dzień dla tych państw

Ateny i Paryż podpisały we wtorek porozumienie o ustanowieniu „strategicznego partnerstwa”, które obejmuje sprzedaż trzech fregat z opcją zakupu czwartej.

W uwagach wygłoszonych podczas ceremonii podpisania w Paryżu francuski prezydent Emmanuel Macron stwierdził, że porozumienie jest częścią głębszego „strategicznego partnerstwa” między dwoma narodami.

„Dzisiaj jest historyczny dzień dla Grecji i Francji, ponieważ postanowiliśmy wraz z prezydentem Macronem zacieśnić naszą dwustronną współpracę obronną, jednocześnie zwiększając gotowość naszych państw do solidarności, wzajemnej pomocy i wspólnego działania we wszystkich dziedzinach” – powiedział premier Kyriakos Mitsotakis.

Zgodnie z komunikatem prasowym wydanym przez Naval Group, fregaty FDI zostaną zbudowane w stoczni Naval Group Lorient, gdzie właśnie weszła do produkcji druga z serii.

„Dzięki fregatom obronnym i interwencyjnym HN Grecka Marynarka Wojenna będzie miała najnowocześniejszą, wysokowydajną flotę powierzchniową. FDI HN, fregata pierwszej klasy, łączy w sobie najlepsze technologie Naval Group, Thales i MBDA, które będą dostarczać pociski ASTER 30 B1 i Exocet MM40 Block 3c. Będzie w pełni interoperacyjny z flotami europejskimi i NATO”. powiedział Naval Group w komunikacie prasowym.

FDI-HN, ulepszona wersja FDI dla francuskiej marynarki wojennej, jest również wybitnym okrętem. Posiada podobnie najnowocześniejszy radar Thales SeaFire500, do 32 komórek VLS, pełnozakresowy zestaw sonarów i możliwość odpalenia rakiety Exocet MM40 Block-3 oraz systemu obrony powietrznej ASTER-30.

źródło: Tornosnews

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY