navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Gasum rozpoczyna próbne dostawy LBG do Fińskiej Straży Granicznej

Skandynawska firma energetyczna Gasum rozpoczęła testowe dostawy skroplonego biogazu (LBG) dla fińskiej Straży Granicznej.

Celem dostaw jest wykazanie przydatności LBG jako paliwa niezawierającego paliw kopalnych i w 100% odnawialnych dla potrzeb przemysłu morskiego.

Gasum dokonał pierwszej dostawy biogazu wyprodukowanego w kraju z biogazowni Turku do Helsinek 1 kwietnia.

Kolejna dostawa nastąpi w najbliższych tygodniach z importowanym skroplonym biogazem z Risavika w Norwegii do Helsinek przez terminal Gasum w Pori.

„Spodziewamy się, że dzięki tym dostawom testowym zdobędziemy więcej doświadczenia w wykorzystywaniu biogazu i będziemy dalej wspierać nasze wysiłki na rzecz osiągnięcia celów neutralności węglowej, które Finlandia wyznaczyła na 2035 r.” – mówi dowódca Marko Aheristo , kierownik jednostki technicznej statku w fińskiej Straży Granicznej. .

Zgodnie z obecnym programem rządowym Finlandia będzie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla do 2035 roku. Oznacza to, że w sektorze transportu lądowego i morskiego wymagane są znaczne ograniczenia emisji. Wybierając biogaz, można zmniejszyć emisję CO2 nawet o 90 procent, co czyni go najczystszym dostępnym paliwem morskim. LBG jest również wymienny ze skroplonym gazem ziemnym (LNG), co oznacza, że ​​oba gazy mogą być mieszane i używane w tych samych zbiornikach.

„Gasum od początku swojej działalności wspiera morski statek patrolowy Turva, napędzany LNG przez Fińską Straż Graniczną, i teraz cieszymy się, że możemy kontynuować tę podróż z dostawami LBG. Wykorzystanie biogazu razem z LNG w transporcie morskim to nowy krok naprzód w dekarbonizacji przemysłu żeglugowego i nie możemy się doczekać zakończenia bardziej udanych prób z biogazem w najbliższej przyszłości ”, mówi Jacob Granqvist , wiceprezes Maritime z Gasum.

źródło: Offshore Energy/ Adnan Bajic

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY