navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

FRMARFOR – żołnierze FRMARFOR rozmieszczoni na większości mórz i oceanów

Od początku 2022 r. żołnierze francuskich sił szybkiego reagowania powietrzno-morskiego (FRMARFOR) są zaangażowani w cztery zakątki globu w ramach wspólnych i połączonych operacji i przygotowań bojowych.

Dowództwo morskiej grupy lotniczej pod dowództwem kontradmirała Cluzela, dowódcy FRMARFOR, zostało rozmieszczone na całym Morzu Śródziemnym na pokładzie Charlesa De Gaulle’a od 1 lutego do 7 kwietnia. Podczas misji CLEMENCEAU 22 najpierw działał we wschodniej części Morza Śródziemnego, aby przyczynić się do walki z Daisz, a następnie, po inwazji Rosji na Ukrainę, w środkowej części Morza Śródziemnego, aby wzmocnić odstraszanie i postawę obronną na wschodniej flance Sojuszu.

Specjaliści od wojny minowej zostali wysłani do Zatoki Arabskiej w lutym, podczas międzynarodowych ćwiczeń morskich (IMX 22). Zapewnili dowodzenie międzynarodowymi oddziałami dronów do walki z minami w ramach sił powietrzno-morskich. Jednocześnie poparli rozmieszczenie łowcy min na Morzu Czerwonym. Na Morzu Śródziemnym przeprowadzili w maju ćwiczenie CUTAWAY 22, poświęcone szkoleniom w zakresie eksploracji portów i rozminowywania, mobilizując także strzelców morskich, armię oraz siły zbrojne USA, Wielkiej Brytanii i Słowenii.

Eksperci od operacji amfibii są również rozmieszczani, zwłaszcza na pokładzie śmigłowca amfibijnego (PHA) Mistral , aby wesprzeć misję JEANNE D’ARC. 26 lutego 2022 r. objęli tym samym dowództwo taktyczne ćwiczeniami desantowymi z egipskimi siłami zbrojnymi na Morzu Czerwonym, a następnie od 12 do 15 marca na Oceanie Indyjskim w pierwszej fazie ćwiczenia WAKRI, coroczne wspólne przygotowanie operacyjne dowodzony przez siły francuskie stacjonujące w Dżibuti. W czerwcu tym razem zostaną rozmieszczeni w Indiach Zachodnich, aby wesprzeć przygotowania, a następnie przeprowadzenie międzysojuszniczych ćwiczeń CARAIBES 22, skoncentrowanych na pomocy humanitarnej po katastrofie klimatycznej. Ponadto inni eksperci w tej dziedzinie walki zostali rozlokowani na Dalekiej Północy w ramach Cold Response 22. Zintegrowani ze sztabami na pokładach holenderskich budynków Rotterdam i włoskiego Garibaldi , wzięli udział w dużym ćwiczeniu demonstrującym działania NATO. rozwiązać poprzez zebranie sił zbrojnych 27 państw sojuszniczych i partnerskich u wybrzeży Norwegii i na lądzie.

Te różne wyspecjalizowane sztaby, generowane przez FRMARFOR, nie są jedynymi rozmieszczonymi jednostkami. Tym samym FRMARFOR brał udział w planowaniu IMEX 22, współorganizowanego przez Francję i Indie i skupiającego się na pomocy humanitarnej z udziałem misji JEANNE D’ARC wraz z wieloma marynarkami wojennymi Oceanu Indyjskiego. Inni członkowie FRMARFOR są zaangażowani w planowanie, a teraz prowadzenie pierwszej fazy ORION, ćwiczenia typu niewidzianego od prawie 30 lat, którego celem jest szkolenie armii francuskich we wspólnych i wielonarodowych ramach, na wysokim poziomie scenariusz intensywności. Wreszcie kontradmirał Slaars, zastępca dowódcy FRMARFOR, przejmuje od Roty (Hiszpania) zastępcę dowództwa europejskiej operacji ATALANTA do walki z piractwem u wybrzeży Somalii.

Dzięki tym licznym wspólnym i połączonym wdrożeniom w pierwszej połowie 2022 r. na większości mórz i oceanów, FRMARFOR potwierdza swoją zdolność do projektowania swoich specjalistów i sztabów o zmiennej geometrii na potrzeby krajowe, NATO, Unii Europejskiej lub dogodnej koalicji. Umieszcza Francję w wybranym klubie narodów zdolnych do dowodzenia potężnymi siłami powietrznymi i morskimi w skomplikowanych sytuacjach.

źródło: MW Francji

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY