navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Fregata rosyjskiej marynarki po modernizacji testuje systemy bojowe na Morzu Japońskim

Podczas modernizacji duży okręt przeciw okrętom podwodnym Projektu 1155 Marszałek Shaposhnikov został przekształcony w wielofunkcyjną fregatę.

foto: Yuri Smityuk / TASS

Zmodernizowana fregata Floty Pacyfiku Marszałek Szaposznikow wpłynęła na Morze Japońskie, aby przetestować swoje pociski i uzbrojenie artyleryjskie – poinformowało we wtorek biuro prasowe Stoczni Dalzavod.

„Fregata będzie ćwiczyć testy zrzutów z systemów rakietowych, aby sprawdzić siłę wyrzutni i zapewnić bezpieczne przechowywanie broni na pokładzie” – podało biuro prasowe w oświadczeniu.

Podczas stoczniowych prób morskich planowane jest wystrzeliwanie pocisków przeciwko celom morskim i przybrzeżnym oraz ostrzał artyleryjski przeciwlotniczy w celu ćwiczenia zadań obrony powietrznej. W oświadczeniu czytamy, że wraz z kompleksowymi testami wszystkich systemów łączności przetestowane zostaną elektroniczne środki zagłuszające.

Podczas modernizacji duży okręt przeciw okrętom podwodnym Projektu 1155 Marszałek Shaposhnikov został przekształcony w wielofunkcyjną fregatę zdolną do zwalczania celów naziemnych, morskich i podwodnych. Fregata otrzymała najnowsze systemy rakiet uderzeniowych Kalibr-NK i Uran oraz najbardziej zaawansowane uzbrojenie artyleryjskie. Jego siła ognia wzrosła kilkakrotnie w porównaniu z pierwotnym wykorzystaniem na okręcie.Duży okręt przeciw okrętom podwodnym Marszałek Shaposhnikov został zwodowany w Stoczni Jantar w obwodzie kaliningradzkim w 1983 r. Okręt znajduje się obecnie w końcowej fazie ciężkiej modernizacji w Zakładzie Remontowym Okrętów w Dalzavodzie. Projekt o takim zakresie jest realizowany w Rosji po raz pierwszy. Żywotność fregaty Marszałka Szaposznikowa zostanie przedłużona o dziesięć lat.

źródło: TASS

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY