navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Francuska fregata przechwytuje 3,6 tony narkotyków na Oceanie Indyjskim

Francuska fregata FS Languedoc dokonała drugiego konfiskaty narkotyków na Oceanie Indyjskim w niecały tydzień, przejmując w poniedziałek ponad 3,6 tony nielegalnych substancji podczas morskiej operacji antynarkotykowej na Oceanie Indyjskim.

Haszysz został odzyskany przez okręt, który działał na rzecz Połączonych Sił Morskich (CMF) 27 września. Narkotyki mają łączną wartość 1,86 miliona dolarów.

Połączona Grupa Zadaniowa CMF (CTF) 150, kierowana przez Nową Zelandię, prowadziła patrole gdy odkryła i odzyskała nielegalne substancje. Kapitan Brendon Clark z CTF 150 Królewskiej Marynarki Wojennej Nowej Zelandii powiedział: „Po raz drugi w ciągu FS Languedoc wykazała się fachowością i profesjonalizmem, przejmując dużą ilość narkotyków, które w przeciwnym razie byłyby przeznaczone na rynek, dzięki funduszom z sprzedaży wykorzystywana do finansowania terroryzmu i działalności przestępczej.”

20 września odkryto, że odzyskano ponad 1525 kilogramów haszyszu i 166 kilogramów metamfetaminy, o łącznej wartości ponad 5,2 miliona dolarów.

Celem CTF 150 jest rozbijanie organizacji przestępczych i terrorystycznych, a także związanych z nimi bezprawnych działań, takich jak między innymi transfer personelu, broni, narkotyków i węgla drzewnego. CTF 150 podejmuje operacje bezpieczeństwa morskiego poza Zatoką Arabską, aby zapewnić, że legalne statki handlowe mogą swobodnie poruszać się po regionie i bez zagrożenia ze strony podmiotów niepaństwowych, według Centralnych Sił Zbrojnych.

CMF to globalna współpraca morska składająca się z 34 krajów podzielonych na trzy grupy zadaniowe. W rezultacie istnieje, aby utrzymać porządek oparty na międzynarodowych przepisach, zwalczając nielegalne podmioty niepaństwowe na pełnym morzu oraz promując bezpieczeństwo, stabilność i dobrobyt na około 3,2 miliona mil kwadratowych wód międzynarodowych, które obejmują niektóre z najważniejszych światowych statków żeglugowych.

źródło: defenceweb

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY