navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Flota Bałtycka utworzy nową dywizję w odpowiedzi na rozbudowę NATO w pobliżu rosyjskich granic

Rosyjska Flota Bałtycka zostanie wzmocniona dywizją piechoty zmotoryzowanej w odpowiedzi na gromadzenie się sił NATO w pobliżu granic Rosji w najbardziej wysuniętym na zachód Obwodzie Kaliningradzkim, powiedział w poniedziałek dowódca Floty Bałtyckiej admirał Aleksander Nosatow.

Jak powiedział admirał, opancerzone, kilka wielonarodowych grup taktycznych batalionów i inne jednostki uderzeniowe sił NATO zostały przyciągnięte w pobliże lądowych granic enklawy rosyjskiej.

„W odpowiedzi na to zagrożenie dowództwo Sił Zbrojnych musi podjąć działania w odpowiedzi. Jednym z takich działań będzie utworzenie pełnowymiarowej dywizji piechoty zmotoryzowanej, która stanie się częścią korpusu armii Floty Bałtyckiej. pułki strzeleckie i artyleryjskie oraz oddzielny pułk czołgów ”- powiedział dowódca w wywiadzie dla gazety MON Krasnaja Zwiezda.

Źródło w kręgach obronnych regionu poinformowało wcześniej TASS, że w Obwodzie Kaliningradzkim w 2021 r. Powstanie dywizja karabinów motorowych w ramach 11 korpusu armii stacjonujących tam sił zbrojnych i lądowych Floty Bałtyckiej.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY