navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Flagowy okręt flagowy Royal Navy odwiedzi Edynburg podczas weekendu Queen’s Platinum Jubilee

Flagowy okręt flagowy Royal Navy zawita do Edynburga podczas weekendu platynowego jubileuszu królowej.

HMS Albion zacumuje obok Royal Yacht Britannia w Leith i weźmie udział w obchodach stolicy Szkocji z okazji historycznego platynowego jubileuszu.

Żeglarze i Royal Marines wezmą udział w ceremoniach na zamku w Edynburgu i uroczystościach w Princes Street Gardens, podczas gdy statek będzie gospodarzem królewskiego wydarzenia i będzie otwarty dla zwiedzających.

Albion to 18.500-tonowy amfibijny okręt szturmowy utrzymywany w wysokiej gotowości do operacji na całym świecie. Na początku roku została wysłana do Arktyki na największe od 30 lat ćwiczenia NATO w regionie.

„To jedyna w życiu okazja, aby móc wziąć udział w obchodach platynowego jubileuszu Jej Królewskiej Mości w moim rodzinnym kraju, Szkocji”, powiedział główny technik inżynierii Jordan Brown z Eyemouth w Scottish Borders.

„Jej Wysokość jest „moim szefem”, więc miło jest móc uhonorować jej służbę i podziękować za jej 70 lat jako naszej Królowej”.

Kapitan Simon Kelly, dowódca HMS Albion, powiedział: „Jestem zachwycony i zaszczycony, że mogłem sprowadzić Albion do Edynburga i wesprzeć obchody jubileuszu w stolicy Szkocji.

„Jako dumny naród morski, imię Jej Królewskiej Mości zdobi wszystkie statki Royal Navy i jestem dumny, że kompania mojego statku odgrywa wiodącą rolę w obchodzeniu tego kluczowego narodowego kamienia milowego.

„Nie mogę się również doczekać powitania członków publiczności na pokładzie Albionu, pozwalając im na własne oczy zobaczyć możliwości zapewniane przez brytyjski okręt desantowy wysokiej gotowości, a także dołączyć do kompanii mojego statku podczas świętowania Platynowego Jubileuszu Królowej”.

W czwartek 2 czerwca statek rozpocznie obchody koncertem na nabrzeżu z zespołem Royal Marines Band i wykonawcami z Edinburgh Military Tattoo, podczas gdy marynarze i marines wezmą udział w ceremoniach Royal Gun Salute i Jubilee Beacon Lighting na zamku w Edynburgu.

W piątek 3 czerwca Albion będzie gospodarzem królewskiego wydarzenia, dziękując szkockim organizacjom charytatywnym i organizacjom mającym powiązania z rodziną królewską za ich wybitną pracę.

W sobotę 4 czerwca publiczność, która zarezerwowała bilety na wyprzedane już wydarzenie, zwiedzi statek i zrozumie jego rolę w Royal Navy.

Wreszcie, w niedzielę 5 czerwca, żeglarze i Royal Marines pojawią się w Princes Street Gardens na koncercie na świeżym powietrzu.

Podoficer Troy Dorsette z St Vincent na Karaibach powiedział: „Jej Wysokość od 70 lat lojalnie służy St Vincent i innym narodom Wspólnoty Narodów.

„Możliwość pomocy Royal Navy w podziękowaniu podczas weekendu platynowego jubileuszu to ogromny zaszczyt, a możliwość robienia tego w historycznym mieście, takim jak Edynburg, jest bardzo ekscytująca”.

źródło” royal navy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY