navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Fincantieri dostarczy 8 fregat do Indonezji

Triest, 10 czerwca 2021 – Fincantieri, jedna z najważniejszych grup stoczniowych na świecie, oraz Ministerstwo Obrony Indonezji podpisały kontrakt na dostawę 6 fregat klasy FREMM, modernizację i sprzedaż 2 fregat klasy Maestrale oraz związane z tym wsparcie logistyczne.

Fregata klasy FREMM (Wikipedia)

Zamówienie to sukces dla Fincantieri i Kraju, który dysponuje flotą 10 okretów FREMM. Umowa ma ogromne znaczenie dla wzmocnienia współpracy między dwoma krajami w strategicznym obszarze Pacyfiku.

Fincantieri będzie głównym wykonawcą całego programu. Budowa fregat zapewni w najbliższych latach znaczące korzyści w zakresie zatrudnienia nie tylko kilku włoskich stoczni Grupy, ale także innym firmom z branży, m.in. Leonardo, a także wielu małym i średnim przedsiębiorstwom krajowym, a także zobacz współpracę lokalnej stoczni PT-PAL (wyspa Java). We Włoszech zostanie również przeprowadzona modernizacja dwóch okrętów klasy Maestrale, które Fincantieri nabędzie od włoskiej marynarki wojennej po wycofaniu z eksploatacji.

Włoska fregata klasy Maestrale, Scirocco (F 573) (Wikipedia)

Giuseppe Bono , dyrektor generalny Fincantieri , skomentował: „ Pozyskanie rzędu tej wielkości pozwala Fincantieri przejąć również globalne przywództwo w sektorze okretów nawodnych i jest potwierdzeniem technologicznego przywództwa projektu ponownie uznanego za najbardziej innowacyjny na rynku. rynek, który doprowadził do 20 okrętów dla kilku zagranicznych Marynarki Wojennej, pomiędzy zamówieniami i opcjami. Program ten ma nadzwyczajne znaczenie strategiczne, zarówno dla ekonomicznego zwrotu dla naszego kraju, jak i dla włoskiego łańcucha dostaw obronności, a także dlatego, że zapewnia silną pozycję Fincantieri na tym obszarze, torując drogę do finalizacji dalszych ważnych negocjacji dla innych już realizowanych programów. postęp także w sektorze cywilnym ”. Bono podsumował: „Na koniec pragnę wyrazić uznanie dla naszej Marynarki Wojennej, która wniosła decydujący wkład w budowę wraz z przemysłem kraju okretu, który jest doceniany na całym świecie i w pełni zaspokaja jego potrzeby operacyjne ”.

źródło: Fincantieri

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY