navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Filipińska marynarka wojenna otrzymuje ScanEagle UAS

usembassy.gov

Pełniący obowiązki zastępcy szefa misji Kimberly Kelly i przedstawiciele ambasady Stanów Zjednoczonych we Wspólnej Grupie Pomocy Wojskowej Filipin (JUSMAG) przekazali bezzałogowy system latający ScanEagle oficerowi flagowemu na Filipinach Marynarka wojenna, wiceadmirał Giovanni Carlo Bacordo, w bazie marynarki wojennej Heracleo Alano, Sangley Point, Cavite, 25 listopada.

Pełniący obowiązki zastępcy szefa misji Kelly i urzędnicy JUSMAG dostarczyli ten system o wartości 710 milionów funtów (14,79 miliona dolarów) dla filipińskiej marynarki wojennej w celu zwiększenia świadomości morskiej i zdolności w zakresie bezpieczeństwa granic Sił Zbrojnych Filipin (AFP).

ScanEagle UAS zapewni funkcje wywiadowcze, obserwacyjne i rozpoznawcze (ISR) dla AFP 71.Morskiego Bezzałogowego Eskadry Zwiadu Powietrznego (71 MUARS) z Marynarki Wojennej Floty Filipińskiej, która będzie obsługiwać samoloty ze stacji marynarki wojennej Leovigildo Gantioqui w San Antonio , Zambales. 71 MUARS jest wiodącą jednostką AFP zajmującą się bezzałogowymi operacjami morskimi ISR.

„Przekazanie systemu ScanEagle do eksploatacji przez Eskadrę Morskiego Bezzałogowego Rozpoznania Powietrznego to niezłomne zaangażowanie Stanów Zjednoczonych na rzecz naszych partnerów w Siłach Zbrojnych Filipin” – powiedział pełniący obowiązki zastępcy szefa misji Kelly.

„Ten nowy składnik będzie uzupełnieniem tego samego rodzaju, który jest obsługiwany przez 300. Skrzydło Wywiadu Powietrznego i Bezpieczeństwa w bazie lotniczej Antonio Bautista na Palawie, która jest bardzo blisko spornych obszarów na Morzu Zachodnim Filipin, które wymagają naszej konsekwentnej uwagi” – powiedział Armed Siły Zastępcy Szefa Sztabu Filipin Wiceadmirał Erick Kagaoan, który był gościem honorowym i reprezentował Sekretarza Obrony Narodowej Delfina Lorenzana na przekazaniu.

„Oprócz swojego podstawowego zastosowania dla ISR, ScanEagle UAS znacznie pomoże naszej organizacji w skutecznej ocenie obszarów tematycznych, podejmowaniu na czas decyzji i szybkich działań w zakresie obrony terytorialnej, operacji bezpieczeństwa wewnętrznego, a także pomocy humanitarnej i odpoczynek po katastrofie – powiedział dowódca floty filipińskiej kontradmirał Loumer Bernabe.

Stany Zjednoczone zapewniają AFP pomoc w postaci dotacji i przyspieszoną sprzedaż broni i amunicji w celu wsparcia jej celów modernizacyjnych oraz pilnych wymogów w zakresie bezpieczeństwa morskiego, zwalczania terroryzmu i pomocy humanitarnej oraz pomocy w przypadku katastrof.

Filipiny są zdecydowanie największym odbiorcą amerykańskiej pomocy wojskowej w regionie Indo-Pacyfiku. Od 2015 roku Stany Zjednoczone dostarczyły na Filipiny ponad 33 miliardy funtów (650 milionów dolarów) samolotów, statków, pojazdów opancerzonych, broni strzeleckiej i innego sprzętu wojskowego na Filipiny, jednocześnie trenując ramię w ramię z naszymi filipińskimi sojusznikami.

Źródło: usembassy.gov

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY