navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

ECDIS – WSPARCIE PODCZAS REALIZACJI ZADAŃ NA MORZU.

W Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej zakończył się kurs dla żołnierzy z zakresu obsługi systemu elektronicznej mapy nawigacyjnej – ECDIS. Zwieńczeniem tego szkolenia był egzamin teoretyczny oraz wykonanie zadania praktycznego.

W poniedziałek, 18.01 dobiegło końca kolejne przedsięwzięcie – szkolenie z zakresu obsługi systemu elektronicznej mapy nawigacyjnej – ECDIS. Celem tego praktycznego i bardzo ciekawego kursu (ECDIS) jest zapoznanie szkolonych z funkcjami systemu.

System ECDIS zapewnia operatorowi – nawigatorowi lub oficerowi wachtowemu wsparcie w planowaniu trasy i monitorowaniu zadań na morzu. System ECDIS wspiera zatem użytkownika skupiając mapy nawigacyjne, publikacje nautyczne oraz wszystkie informacje pochodzące z zewnętrznych czujników pomiarowych, takich jak: radar, GPS czy echosonda.

Jak powiedział prowadzący zajęcia kmdr ppor. Paweł Nowakowski: „Cykl Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego CSMW dysponuje niezbędną bazą oraz sprzętem szkoleniowym, który zgodnie z profilem szkolenia pozwala nam zabezpieczyć realizowane przez nas przedsięwzięcia. 

CSMW jest placówką szkolnictwa wojskowego zajmującą się m.in. kształceniem oraz doskonaleniem zawodowym oficerów, podoficerów i szeregowych, zgodnie z potrzebami Sił Zbrojnych RP. Realizując te założenia na bieżąco obywają się tutaj szkolenia mające na celu podniesienie kwalifikacji w wielu dziedzinach służby wojskowej. 

źródło: Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY