navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

DGA otrzymała Suffren – pierwszą w produkcji sześciu atomowych uderzeniowych okrętów podwodnych typu Barracuda

To przyjęcie nastąpiło zaledwie kilka tygodni po sukcesie pierwszego wystrzelenia przez morski pocisk manewrujący (MdCN) Suffrena , który zakończył kwalifikację całego systemu uzbrojenia, sześć miesięcy po pierwszych prób morskich.

To ważny krok w programie Barracuda, uruchomionym w 2006 r. i kierowanym przez DGA, ogólną instytucję zamawiającą, oraz CEA, delegowaną instytucję zamawiającą siłownie i rdzenie jądrowe, w ramach umowy powierzonej Naval Group i TechnicAtome, we współpracy z ich partnerami przemysłowymi i podwykonawcami.

Unikalna wiedza technologiczna dostępna dla DGA, w szczególności poprzez jej dział operacyjny w zakresie prowadzenia projektu oraz jego dział techniczny z różnymi centrami wiedzy i testów, została wykorzystana przez cały projekt i rozwój Suffren , a także monitorowanie i przeprowadzanie wszystkich testów.

Le 6 novembre 2020, en présence de madame Florence Parly, Ministre des Armées (MINARM), le sous-marin de classe Barracuda Suffren a été livré par l’industriel (Naval Group) à la Direction Générale de l’Armement (DGA), puis receptionné par la Marine. Cette cérémonie s’est déroulée dans la zone Missiessy de la Bas Navale de Toulon.

Wraz z zamawiającymi i przemysłowcami francuska marynarka wojenna aktywnie uczestniczyła w budowie i uruchomieniu instalacji Suffren za pośrednictwem załogi szkieletowej. Ten ostatni zajął się następnie bezpieczeństwem i eksploatacją Suffren w celu przeprowadzenia testów na nabrzeżu, a następnie na morzu łodzi podwodnej. Francuska marynarka wojenna będzie mogła teraz rozpocząć fazę testów operacyjnych w celu przyjęcia do czynnej służby w Suffren, zaplanowanej na 2021 r.

Wraz z Suffren , Francja zaczyna odnawiać swoją flotę ANS i nadal będzie dysponować nowoczesnymi okrętami podwodnymi, które należą do najbardziej wydajnych na świecie.

Dostawy pięciu innych okrętów podwodnych programu Barracuda ( Duguay-Trouin, Tourville, de Grasse, Rubis i Casabianca ), znajdujących się obecnie na różnych etapach budowy, będą rozłożone do 2030 r. Drugi, Duguay- Trouin , jest obecnie w fazie ukończenia, a jego odbiór planowany jest na 2022 rok.

Źródło: defense.gouv.fr

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY