navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Dawne muzeum marines sprzedane dla pięciogwiazdkowego hotelu

Dawne muzeum Royal Marines w Portsmouth ma zostać przekształcone w pięciogwiazdkowy hotel.

150-letni budynek w Eastney został sprzedany za nieujawnioną kwotę Grand Hotel Excelsior International, który przekształci zabytkowy budynek w luksusowy hotel.

fot. Royal Navy

Muzeum, które jest częścią Narodowego Muzeum Królewskiej Marynarki Wojennej (NMRN), mieściło się w dawnym mesie oficerskiej na terenie Eastney Barracks od wczesnych lat siedemdziesiątych XX wieku do zamknięcia w 2017 roku, kiedy to muzeum uznało, że budynek nie jest już odpowiedni.

W jego miejsce odsłonięto plany przekształcenia budynku Action Stations w historycznej stoczni w atrakcję, która opowiada niezwykłą historię Korpusu publiczności XXI wieku, jednocześnie honorując jego bogate dziedzictwo.

Royal Marine Museum Entrance

Wpływy ze sprzedaży zostały podzielone między NMRN i Royal Navy, a aby wesprzeć wizję NMRN, Royal Navy zgodziła się pomóc Muzeum Narodowemu w przenoszeniu / przechowywaniu imponującej kolekcji obrazów, broni, rzeczy osobistych, mundurów Royal Marines i zestaw – w sumie około dwóch milionów przedmiotów – do najnowocześniejszego „centrum kolekcjonerskiego” w Storehouse 12 w historycznej stoczni, przeprowadzka zakończyła się w ciągu tygodnia.

fot. Royal Navy

Oddany zespół pracujący nad projektem ciężko pracował przez ostatnie kilka miesięcy, aby przesunąć plany. Sprzedaż Eastney stanowi ogromny krok milowy w tym procesie, ponieważ uwalnia część kapitału na wsparcie projektu.

– Dominic Tweddle, dyrektor generalny Muzeum Narodowego

Magazyn zostanie otwarty dla zwiedzających w 2021 r., Umożliwiając im przeglądanie i badanie kolekcji, oprowadzanie po mieście lub rozmowy kuratorów.

Sam ten projekt kosztował 2 miliony funtów, ale długoterminowy plan nowego Royal Marines Museum znajduje się w zawieszeniu po tym, jak National Lottery odrzuciło wstępną ofertę finansowania. Sprzedaż budynku w Eastney zapewnia przyszły plan ze strzałem w ramię.

„Skutki pandemii naraziły przyszłość Muzeum Narodowego na ryzyko i oznaczały, że musieliśmy poświęcić trochę czasu na realizację projektu, ponieważ walczyliśmy o naszą przyszłość” – powiedział Dominic Tweddle, dyrektor generalny Muzeum Narodowego.

„Oddany zespół pracujący nad projektem ciężko pracował przez ostatnie kilka miesięcy, aby przesunąć plany. Sprzedaż Eastney stanowi ogromny kamień milowy w tym procesie, ponieważ uwalnia część kapitału na wsparcie projektu ”.

Historyczna struktura budynku muzeum zostanie zachowana, a kultowy posąg przy wejściu i ogrody pamięci pozostaną na miejscu pod opieką muzeum.

Źródło: Royal Navy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY