navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Damen Shipyards Cape Town dostarcza pierwszy z trzech wielozadaniowych przybrzeżnych statków patrolowych do marynarki wojennej Republiki Południowej Afryki

Podczas ceremonii, która odbyła się w Simons Town Naval Base, pierwszy z trzech najnowocześniejszych wielozadaniowych statków patrolowych przybrzeżnych (MMIPV) został przekazany marynarce wojennej Republiki Południowej Afryki. Statek to zwieńczenie czterech lat pracy dla Damen Shipyards Cape Town (DSCT) . Dostarczany statek zwiększy bezpieczeństwo morskie Republiki Południowej Afryki poprzez zwiększenie zdolności tego kraju do skutecznego, szybkiego i oszczędnego reagowania na zagrożenia, takie jak nielegalny handel i połowy.

Statki o wymiarach 62 m na 11 m zostały zaprojektowane przez Damena, aby zapewnić zdolność szybkiego reagowania, która jest zarówno skuteczna, jak i opłacalna. Statek jest pierwszym statkiem Damen Sea Axe działającym w Republice Południowej Afryki, gdzie wraz z siostrzanymi statkami jego główną rolą będzie zwalczanie piractwa, nielegalnych połowów i operacji przemytu. Jednak ich zdolność do szybkiego przyjmowania kontenerowych modułów misji daje im prawdziwą zdolność do wykonywania wielu misji. Opatentowana konstrukcja zapewnia wyjątkowe zachowanie na morzu, a prosty dziób przecina wodę, poprawiając w ten sposób komfort i bezpieczeństwo przy jednoczesnej redukcji emisji i zużycia paliwa.

Projekt MMIPV odgrywa również ważną rolę w tworzeniu nowych miejsc pracy wymagających wysokich kwalifikacji i działa jako katalizator rozwoju regionalnych łańcuchów dostaw. Oczekuje się, że sam projekt MMIPV wygeneruje ponad milion roboczogodzin pracy podczas budowy trzech MMIPV i będzie wspierać ponad 1000 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy w Damen Shipyards Cape Town (DSCT). Ponadto stocznia koncentruje się również na pielęgnowaniu małych firm, aby zmaksymalizować lokalne treści.

Pan Sam Montsi, przewodniczący zarządu Damen Shipyards Cape Town, skomentował: „Dostawa jest znaczącym kamieniem milowym w historii Damen Shipyards Cape Town. Po raz pierwszy na stoczni zbudowano okręt tego kalibru, a zarazem pierwszy w swojej klasie! Pomimo pandemii COVID 19, ten piękny statek został zbudowany zgodnie z wymaganym poziomem jakości, co jest osiągnięciem, które zostało zrealizowane przez mieszkańców RPA, ponieważ większość prac i materiałów, które zostały wykorzystane do budowy, pochodziła lokalnie”.

„Podczas tego procesu stocznia znacznie się rozwinęła, zarówno pod względem jakości pracy, jak i osiągniętych standardów bezpieczeństwa. Ten projekt pozwolił również stoczni zwiększyć wpływ swojej strategii transformacji poprzez konsekwentne dostarczanie odpowiedniego rozwoju społecznościom RPA”.

Od prawej do lewej: członek zarządu DSCT, pan Sam Montsi, wręcza żeton dostawy wiceadmirałowi Mosuwa Samuel Hlongwane, szefowi marynarki wojennej Republiki Południowej Afryki

Prace nad pozostałymi dwoma statkami trwają w DSCT, przy czym drugie przekazanie statku planowane jest na 2023, a trzecie na 2024.

źródło: damen.com

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY