navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

CSMW szkoli poziom wyżej – B.L.O.S „B”

W Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej dobiegł końca pierwszy tygodniowy kurs z zasad bezpieczeństwa i bezpiecznego użytkowania broni B.L.O.S. „B”.

W oparciu o „Plan doskonalenia zawodowego realizowanego w jednostkach szkolnictwa wojskowego podległych Dowódcy Generalnemu RSZ w 2021 roku”, do realizacji zakończonego właśnie kursu wyznaczone zostało Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. Dotychczas w naszej jednostce instruktorzy realizowali szkolenia B.L.O.S. z zakresu podstawowego – określonego jako poziom „A”. Bazując na zdobytych doświadczeniach możliwe było przeprowadzenie o wiele bardziej skomplikowanego zamierzenia szkoleniowego jakim jest kurs B.L.O.S. „B”. Różnica między poziomami jest znacząca. Poziom „B” to dłuższy okres szkolenia, który trwa do 5 dni. Ponadto realizowane są strzelania sytuacyjne w różnych postawach, w formie dynamicznej przy zachowaniu bezpiecznego poruszania się z bronią i posługiwania się nią w terenie.

Instruktorzy st. chor. sztab. mar. Andrzej Mokijewski oraz st. chor. sztab. mar. Krzysztof Ruczaj przeprowadzili szkolenie, w którym uczestniczyli żołnierze ze wszystkich Rodzajów Sił Zbrojnych RP. Zajęcia odbywały się  w Centrum, a ponadto do realizacji zajęć dynamicznych wykorzystano możliwości  Centralnego Poligonu Sił Powietrznych.  Kurs zakończył się egzaminem, którego efektem było uzyskanie uprawnień instruktorskich pozwalających na prowadzenie zajęć na poziomie „A”

BLOS – czyli akronim od słów: broń, lufa, otoczenie i spust to zbiór 4 zasad kontaktu z bronią palną, które mają zapewnić bezpieczne, przewidywalne jej użytkowanie.

 

Źródło: CSMW

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY