navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Combat Supply Ship Patiño wraca do Ferrol po rozmieszczeniu w stałym ugrupowaniu NATO numer 2

Bojowy statek zaopatrzeniowy Patiño powrócił do swojego portu bazowego w Ferrol po zakończeniu dwumiesięcznego rozmieszczenia w Stałym Zgrupowaniu Marynarki Wojennej NATO nr 2 (SNMG-2) na wodach Morza Śródziemnego. Ceremonii przyjęcia przewodniczył dowódca 31. Dywizjonu Powierzchniowego (COMANDES 31), kapitan Santiago Vila Barrón. Po zacumowaniu statku COMANDES 31 na krótko zaokrętował się, aby skierować kilka słów do swojej załogi.

W trakcie swojej misji statek zaopatrzeniowy Patiño brał udział w ćwiczeniach „Dynamic Mariner 20” organizowanych przez Francję, „Dynamic Guard 20” organizowanych przez Hiszpanię i „Mavi Balina 20” przez Turcję, a także ćwiczeniach okazja (PASSEX) z różnymi oddziałami greckimi, niemieckimi, włoskimi, tureckimi i brytyjskimi. Statek wykonał w sumie 20 tankowań na morzu, a także dostarczył dwie tony mrożonek do fregaty Álvaro de Bazán. Udoskonalił także logistykę i precyzyjne misje strzeleckie za pomocą śmigłowca Piątej Eskadry Morsa Navy Aircraft.

Ponadto Patiño liczył się przez cały czas trwania operacji z obecnością zespołu bezpieczeństwa operacyjnego należącego do południowej trzeciej części piechoty morskiej.

Nawigacja

Patiño przepłynął około 11 000 mil morskich i zatrzymał się na 7 przystankach w ciągu tych dwóch miesięcy: w Bazie Marynarki Wojennej Rota (Hiszpania), Bazie Morskiej Toulón (Francja), Stacji Morskiej Mahón (Hiszpania), Bazie Morskiej w Kartagenie (Hiszpania). ), Baza morska Aksaz (Turcja), baza morska Souda Bay (wyspa Kreta, Grecja) i port Catania (wyspa Sycylia, Włochy).

W tym roku, ze względu na rygorystyczne warunki nałożone przez COVID 19, załoga Patiño i zaokrętowane siły nie były w stanie wyjść na brzeg poza niektóre odizolowane miejsca, które udostępniły im odwiedzane Bazy Marynarki Wojennej. W miarę możliwości promowano wypoczynek na pokładzie poprzez celebrowanie zajęć kulinarnych, zawodów i zawodów sportowych, projekcję meczów piłki nożnej, prośby o udostępnienie ograniczonych powierzchni do uprawiania sportu w porcie itp.

Po zatrzymaniu się logistycznie w Rocie w celu wysiadania z pokładowej jednostki lotniczej (UNAEMB) i zespołu operacyjnego bezpieczeństwa (EOS), rozpoczął się tranzyt z powrotem do bazy w Arsenale Ferrol.

Permanent Naval Grouping numer 2 (SNMG-2 w akronimie w języku angielskim)

SNMG-2 jest jednym z dwóch Stałych Grup Morskich NATO, które normalnie działają na Morzu Śródziemnym. Rozmieszczenie Stałych Sił Morskich gwarantuje istnienie sił gotowych do interwencji w każdej sytuacji i wyrażenia determinacji Sojuszu w odpowiedzi na potrzeby zbiorowej obrony.

Hiszpania, poprzez integrację swoich sił zbrojnych, demonstruje swoje zaangażowanie w NATO i przyczynia się do ochrony międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.

Bojowy statek zaopatrzeniowy Patiño

Zaprojektowany zgodnie z wymogami Marynarki Wojennej Holandii i Królewskiej Marynarki Wojennej w ramach wspólnego projektu budowlanego, okręt brał udział w licznych operacjach i ćwiczeniach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Jako bojowy okręt zaopatrzeniowy i zgodnie ze swoim mottem „Nie przyszedłem po to, aby służyć, ale aby służyć”, misją Patiño jest utrzymanie zdolności bojowej sił morskich rozmieszczonych w odległym teatrze działań przez dłuższy czas. Ma wspierać „grupę zadaniową” lotniskowca, pięciu fregat i dwudziestu samolotów na morzu przez 21 dni, zwiększając tym samym zasięg i obecność floty morskiego kraju, takiego jak Hiszpania, na odległych obszarach.

Dowódcą statku zaopatrzeniowego Patiño jest kapitan fregaty Rafael Delgado Carpenter.

Źródło: Ministerstwo Obrony Hiszpanii

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY