navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Chiny i Wietnam kończą 29 wspólny patrol w Zatoce Beibu

29. wspólny patrol w Zatoce Beibu, prowadzony ostatnio przez Chińskie Dowództwo Teatru Południowego PLA i marynarkę wojenną Wietnamu zgodnie z odpowiednimi umowami i rutynowymi rocznymi planami między siłami zbrojnymi Chin i Wietnamu, zakończył się pomyślnie.

fot. Marynarka Wojenna Chin

Chiny i Wietnam wysłały po dwa okręty marynarki wojennej do udziału we wspólnym patrolu. Przeprowadzono ćwiczenia skoncentrowane na weryfikacji łączności oraz wspólnych poszukiwaniach i ratownictwie, aby poprawić ich zdolność do wspólnego reagowania na kwestie bezpieczeństwa morskiego oraz utrzymania porządku i stabilności w Zatoce Beibu.

fot. Marynarka Wojenna Chin

Informując się nawzajem o parametrach nawigacyjnych podczas wspólnego patrolu, obie strony zoptymalizowały organizację i procedury dowodzenia oraz poprawiły poziom koordynacji wspólnego patrolu poprzez naprzemienne dowodzenie flotą patrolującą po drugiej stronie.

Poza tym zgodnie z planem przeprowadzili także ćwiczenia sygnalizacji świetlnej oraz wspólne ćwiczenia poszukiwawczo-ratownicze.

Wspólny patrol marynarki wojennej Chin i Wietnamu w Zatoce Beibu został z powodzeniem wdrożony 29 razy od 2005 roku. Dalszym krokiem było zapewnienie bezpieczeństwa i stabilności wód Zatoki Beibu, wzmocnienie przyjaznych stosunków między oboma krajami, utrwalenie i rozwinięcie tradycyjnych przyjaźń między dwoma siłami zbrojnymi, skutecznie wzmocniła wzajemne zrozumienie i zaufanie.

Źródło: Marynarka Wojenna Chin

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY