navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Chińska marynarka wojenna podnosi tratwę z zatopionego indonezyjskiego okrętu podwodnego

Indonezyjska marynarka wojenna z pomocą marynarki wojennej Chin podniosła tratwę ratunkową i inne fragmenty należące do zatopionego indonezyjskiego okrętu podwodnego KRI Nanggala-402 w pobliżu Bali.

Zdjęcie zrobione zdalnie sterowanym pojazdem (ROV) przedstawia tratwę ratunkową zatopionego okrętu podwodnego indonezyjskiej marynarki wojennej KRI Nanggala-402 w Denpasar, Bali, Indonezja, 18 maja 2021 r. (Źródło: Marynarka Wojenna Indonezji)

Podczas telewizyjnej konferencji prasowej we wtorek (18 maja) szef 2. floty indonezyjskiej floty kontradmirał Iwan Isnurwanto powiedział, że chiński statek badawczy „Explorer 2” wyciągnął 700-kilogramową tratwę ratunkową z dna morskiego w pobliżu Bali.

„Statkowi Tan Suo Er Hao (Explorer 2) udało się podnieść tratwę ratunkową KRI Nanggala. Zachowaliśmy to dobrze jako dowód, że statki z naszego zaprzyjaźnionego kraju wypełniły swoje obowiązki ”- powiedział Iwan Isnurwanto podczas odprawy dla mediów.

„Statkowi Tan Suo Er Hao udało się podnieść tratwę ratunkową KRI Nanggala. Zachowaliśmy to dobrze jako dowód, że statki z naszego zaprzyjaźnionego kraju wypełniły swoje obowiązki. Tratwa ratunkowa została zakopana w błocie, zanim została wyciągnięta. Żadne inne główne części nie zostały jeszcze podniesione, takie jak sekcja dziobowa, sekcja z kioskiem i sekcja rufowa. ” powiedział Isnurwanto.

Inne obiekty podniesione przez chiński statek to antena łodzi podwodnej, osłona linki torpedowej,steru pionowym, hydrofon na dziobie oraz przewodnik.

Podczas operacji Explorer 2 znalazł również pokryty błotem krater o średnicy 38 metrów i głębokości do 15 metrów w pobliżu miejsca zatonięcia łodzi podwodnej, powiedział, dodając, że chiński statek skupił się na kraterze i przedłużył poszukiwania za pomocą sonaru, ponieważ woda jest błotnista i ciemna.

źródło: Navalpost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY