navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Ceremonia położenia stępki pod pierwszy tajwański okręt podwodny

Tajwańska marynarka wojenna zorganizowała 16 listopada ceremonię „położenia stępki” dla lokalnie opracowanego prototypu okrętu podwodnego, kończąc tym samym wstępną fazę budowy okrętu rok po rozpoczęciu prac.

Uroczystość odbyła się we wtorek w Kaohsiung, gdzie stocznia CSBC pracuje nad okrętem podwodnym. Ceremonia była zamknięta dla prasy, a marynarka wojenna Tajwanu nie opublikowała żadnych zdjęć ze względów bezpieczeństwa.

Ceremonii przewodniczyli dowódca marynarki wojennej admirał Liu Chih-pin i prezes Cheng Wen-lon tajwańskiej stoczni CSBC Shipbuilding Corp., która jest odpowiedzialna za projekt, zgodnie z oświadczeniem tajwańskiej marynarki wojennej.

Pomimo faktu, że okręty podwodne nie mają stępki, słowo to zostało użyte w odniesieniu do zakończenia połączenia między wieżową konstrukcją okrętu a kadłubem.

Projekt jest ważnym elementem celu rządu, aby Tajwan wyprodukował jak najwięcej systemów wojskowych, w tym okręty podwodne, pojazdy opancerzone, pociski i samoloty.

Tajwański rząd przeznaczył 49 miliardów dolarów tajwańskich (1,7 miliarda dolarów) w ciągu siedmiu lat na budowę rodzimej łodzi podwodnej w celu zwiększenia zdolności obronnych Tajwanu w warunkach rosnącej sprawności militarnej Chin.

Prototyp ma zostać ukończony w 2024 roku i dostarczony do marynarki wojennej w 2025 roku.

źródło: Navalpost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY