navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

C-Power dodaje Saaba AUV do wersji demonstracyjnej urządzenia SeaRAY

C-Power ogłosił dodanie podwójnego kadłuba Saaba Sabertooth hybrydowego autonomicznego pojazdu podwodnego (AUV) do sześciomiesięcznej próby morskiej autonomicznego morskiego systemu zasilania SeaRAY (AOPS).

Urządzenie SeaRAY, foto C-Power

Próba morska odbędzie się pod koniec 2021 r. We współpracy z Biurem ds. Technologii Energetyki Wodnej Departamentu Energii USA, Narodowym Laboratorium Energii Odnawialnej (NREL) i Marynarką Wojenną Stanów Zjednoczonych.

Celem jest przetestowanie i zatwierdzenie technicznych i ekonomicznych możliwości SeaRAY AOPS na terenie marynarki wojennej na Hawajach. 

Według C-Power z lądu operator Hibbard Inshore będzie zdalnie programował i monitorował Saab Sabertooth AUV podczas demonstracji systemu energii odnawialnej na miejscu obsługującego pojazd mieszkańca podmorskiego.

Wyposażony w echosondę wielowiązkową R2Sonic Sonic 2024, swobodny Sabertooth będzie patrolował okolicę, aby zebrać obrazy sonarowe dna morskiego i infrastruktury podwodnej.

Po każdej misji te obrazy będą przesyłane z powrotem na brzeg, a Sabertooth będzie ładowany przez SeaRAY AOPS, poinformował C-Power.

Podwójny kadłub Saaba Hybrydowy AUV Sabertooth foto C-Power

Reenst Lesemann , dyrektor generalny C-Power, powiedział: „Włączenie Saaba Sabertooth do próby morskiej SeaRAY AOPS jest kamieniem milowym dla C-Power. Jestem wdzięczny DOE, NREL, Saab Seaeye, Hibbard i R2Sonic za ich współpracę, która była kluczowa dla umożliwienia tej pierwszej w swoim rodzaju demonstracji ”.

Testowanie C-Power SeaRAY AOPS jest również uwzględnione w programie Navy Trident Coastal Trident 2021, który jest największym trwałym programem ochrony portów i morza w kraju i regularnie angażuje ponad 150 organizacji z sektora publicznego i prywatnego.

źródło: Offshore Energy/Amir Garanovic

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY