navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Bundeswehra otrzyma więcej pieniędzy od budżetu federalnego

Bundeswehra otrzyma w 2021 roku około 46,93 mld euro. Zgodnie z decyzją komisji budżetowej na tzw. Spotkaniu dostosowawczym 26 listopada 2020 r. Na inwestycje i utrzymanie swoich umiejętności w 2021 r. Przeznacza się więcej pieniędzy niż w roku poprzednim.

26 listopada 2020 r.komisja budżetowa omówiła rozdział 14 budżetu federalnego na 2021 r. W 2021 r. Budżet obronny gwałtownie wzrośnie – łącznie do około 46,93 mld euro.

Inwestycje na pierwszym planie

Bundeswehra ma otrzymać łącznie o 1,3 mld euro więcej niż w bieżącym roku. Ten budżet jest również niezbędny do inwestowania w utrzymanie umiejętności oraz w nowe i innowacyjne umiejętności.

Projekt budżetu przewiduje łącznie około 12,2 mld euro na wydatki inwestycyjne. Obejmuje to w szczególności ukierunkowane na przyszłość wspólne prace rozwojowe z innymi krajami europejskimi, na przykład Future Combat Air System i Main Ground Combat System z Francją lub projekt okrętów podwodnych i pocisków planowanych wspólnie z Norwegią.

fot. canva.com

W projekcie budżetu uwzględniane są również środki z pakietu bodźców gospodarczych. Przede wszystkim powinno to uczynić oddział bardziej cyfrowym.

Trwa modernizacja Bundeswehry

Oprócz wielu dla VJTF Joint Task Force Very High Readiness projektów ważnych 2023 , a także małych i średnich projektów zbrojeniowych, wiele projektów na dużą skalę jest nadal lub jest rozważanych po raz pierwszy w planowaniu. okręt MKS Wielozadaniowy 180, zastępujący pierwszą partię bojowy Eurofightera, NH-90 NFH (NATO Frigate Helicopter) jako następca Sea Lynx i dron Euro są dołączone do nowej floty.

Ale nie tylko materiał powinien się znacznie poprawić. Planowane są liczne usprawnienia w budżecie kadrowym zarówno żołnierzy, jak i pracowników cywilnych. Gospodynie planują szacunkową siłę Bundeswehry na 179 000 żołnierzy zawodowych lub kontraktowych.

Decyzję podejmuje Bundestag i Bundesrat

Procedura parlamentarna nie została jeszcze zakończona. Po spotkaniu dostosowawczym sekcja 14 zostanie przyjęta jako część budżetu federalnego przez Bundestag i Bundesrat, zanim ustawa budżetowa zostanie opracowana przez Prezydenta Federalnego i wejdzie w życie na początku przyszłego roku.

W najbliższych latach istotne będzie również dalsze pozyskiwanie odpowiednich środków dla Bundeswehry. Bundeswehra, w oparciu o swój profil zdolności, musi być w stanie osiągnąć cele w zakresie zdolności i jako niezawodny partner wypełnić zobowiązania międzynarodowe, które podjęła, i tak pozostanie w przyszłości.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY