navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Brocklesby dołącza do międzynarodowych ćwiczeń minowych w Zatoce Perskiej

HMS Brocklesby dołączył do żeglarzy amerykańskich i saudyjskich na czterodniowy trening w Zatoce Perskiej, aby przetestować swoje połączone umiejętności żeglugi morskiej i łowienia min.

Okręt wojenny z Bahrajnu skierował się do Zatoki Perskiej, aby połączyć się z Al-Shaqra Królewskiej Marynarki Wojennej Arabii Saudyjskiej – brytyjskim niszczycielem min typu Sandown, podobnym do tych obsługiwanych przez Wielką Brytanię – oraz USS Dextrous marynarki wojennej USA dla drugiej połączonej miny ćwiczenie wojenne roku z udziałem trzech narodów.

Amerykanie zaangażowali także MH-53E Sea Dragon z 15 Eskadry Przeciwdziałania Minom Śmigłowcowym do szkolenia łączonego.

Ponad połowę długości Brocklesby, gigantyczny helikopter ciągnie sanie przez ocean – służy do mechanicznego zamiatania min, zdetonowania ich magnetycznie lub wyszukiwania za pomocą sonaru ze skanowaniem bocznym.

Trzy statki i helikopter ćwiczyły nie tylko umiejętność znajdowania i eliminowania min ćwiczebnych, ale także przeszły bardziej ogólne szkolenie, takie jak żeglowanie w zwartym szyku oraz doskonalenie komunikacji i sposobów pracy, tak aby mogły bezproblemowo współpracować w realnym scenariuszu. .

Czterodniowe ćwiczenie było kierowane przez Saudyjskie Centrum Wojny Minowej w bazie morskiej króla Abdulaziza w Jubail, a starszy oficer brytyjski zaangażowany w postępowanie, kapitan Don Crosbie, był zachwycony ich wynikiem.

fot. Royal Navy

„Ta druga runda szkolenia pozwoliła nam udoskonalić nasze procedury przeciwminowe jako połączony zespół” – powiedział kpt. Crosbie, zastępca dowódcy Task Force 52, Koalicyjnej Grupy Przeciwdziałania Minom działającej w Zatoce.

„Budowanie spójności to najlepszy sposób na ciągłe zwiększanie naszych zdolności obronnych jako koalicji”.

Brocklesby – obecnie domem dla załogi 6, nazywany Mavericks, z Portsmouth 2 nd Mine zaradcze Squadron – jest jednym z czterech Royal Navy minowych statków stacjonujących długoterminowego w Zatoce.

Chociaż koncentruje się na znajdowaniu – i neutralizowaniu – podwodnych urządzeń wybuchowych, wiele z jej ostatnich działań koncentruje się na szerszym bezpieczeństwie na morzu w regionie.

Operacja Tuwaiq to połączony wysiłek z udziałem marynarki wojennej Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Bahrajnu, Arabii Saudyjskiej i USA, mający na celu upewnienie się, że statki handlowe przepływające przez Zatokę morską patrolują floty Koalicji i pomagają im – i przekazują podobne przesłanie do setek mniejszych łodzi rybackich działających na tych samych wodach.

Źródło: Royal Navy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY