navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

BAE Systems zapewnia wsparcie okrętów wojennych dla HMCS Toronto

Zdjęcie przedstawiające HMCS Toronto w bazie marynarki wojennej w Portsmouth

Firma BAE Systems z powodzeniem zakończyła planowaną konserwację i naprawę systemów na HMCS Toronto, statku Royal Canadian Navy, umożliwiając statkowi powrót na morze. Prace podjęto w siedzibie Royal Navy w Portsmouth Naval Base w Wielkiej Brytanii.

BAE Systems przygotowało fregatę klasy Halifax do jej następnego zadania, udzielając wsparcia załodze statku w przypadku wystąpienia usterki, pomagając w pewnych ogólnych czynnościach konserwacyjnych oraz pomagając przy tankowaniu i uzupełnianiu zapasów statku i jego 240 załogi.  

W tym okresie armator zidentyfikował wcześniej nieznane drobne problemy związane z konserwacją i zwrócił się do BAE Systems o pomoc w ich rozwiązaniu, ponieważ wykraczały one poza pierwotny zakres prac. Elastyczność zespołu BAE Systems pozwoliła im skutecznie rozwiązać problemy we współpracy z załogą.  

Jon Pearson, dyrektor ds. Obsługi okrętów wojennych, BAE Systems, powiedział: „Wsparcie, jakie zapewniliśmy HMCS Toronto w Portsmouth, pokazuje naszą zdolność do wspierania flot sprzymierzonych krajów dzięki możliwościom, które codziennie zapewniamy Royal Navy. Możemy nie tylko wdrożyć te usługi i wiedzę w Wielkiej Brytanii, ale możemy to zrobić w lokalizacjach na całym świecie od Bliskiego Wschodu po Karaiby, Południowy Atlantyk, Daleki Wschód i Amerykę Północną ”.  

HMCS Toronto niedawno wziął udział w ćwiczeniach grupowych NATO Joint Warrior w październiku, wraz z brytyjskim lotniskowcem HMS Queen Elizabeth i innymi okrętami wojennymi HMS Defender, HMS Diamond i HMS Kent, z których wszystkie są utrzymywane i obsługiwane przez BAE w Portsmouth Naval Base. Systemy.  

Joint Warrior to wielonarodowe, kooperacyjne rozmieszczenie kierowane przez Royal Navy, zaprojektowane w celu zapewnienia złożonego środowiska, w którym uczestnicy doskonalą taktykę i specjalistyczne umiejętności w warunkach wojennych i przygotowują się do rozmieszczenia jako Joint Task Force.  

HMCS Toronto towarzyszyły dwa inne okręty kanadyjskiej marynarki wojennej, HMCS Ville de Québec i HMCS Halifax, które również zawijały na krótko do Bazy Marynarki Wojennej Portsmouth w drodze na kolejną misję.

Źródło: beasystems

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POZOSTAŁE ARTYKUŁY