navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

BAE Systems i Dell zapewnią innowacyjne możliwości cyfrowe fregatom typu 26

BAE Systems współpracuje z Dell Technologies nad zapewnieniem innowacyjnych możliwości cyfrowych dla nowych fregat typu City Class 26, ogłosiła firma BAE Systems .

BAE Systems współpracuje z Dell Technologies nad zapewnieniem innowacyjnych możliwości cyfrowych dla nowych City Class 26.
Pierwsze trzy fregaty w tej klasie to HMS Glasgow, najnowocześniejszy brytyjski statek, który jest obecnie budowany na Clyde w Glasgow.

Współpraca zaowocuje udostępnieniem infrastruktury współdzielonej do obsługi najważniejszych systemów statku, w tym liczby dostarczonej przez strony trzecie, na jednej, niezawodnej platformie cyfrowej. W pełni wykorzysta skalowalną, otwartą i spójną technologię, zapewniając jednocześnie zwiększoną trwałość, najnowocześniejsze zabezpieczenia i ochronę danych. Dodatkowo zmniejszona powierzchnia zajmowana przez rozwiązanie zapewni korzyści dla środowiska.

Integracyjne podejście tych dwóch liderów branży opiera się na pomyślnym wdrożeniu rozwiązania Shared Infrastructure na wielu innych platformach morskich pierwszej linii, w tym na lotniskowcach klasy Queen Elizabeth. Wykazał się już wyjątkową niezawodnością operacyjną i obniżonymi kosztami w całym okresie eksploatacji, pomagając zabezpieczyć flotę w przyszłości i umożliwić szybkie wdrażanie zdolności.

Amelia Gould, dyrektor ds. systemów bojowych okrętów wojennych w BAE Systems, powiedziała:

„Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą pracę z firmą Dell Technologies. Nasze połączone rozwiązania zapewniają Digital Backbone dla Carrier Strike Group i Type 26. Współpraca wzmacnia nasze cyfrowe możliwości i zapewnia obopólne korzyści, pozwalając nam na pierwszy dostęp do najnowszych technologii cyfrowych i zapewnia firmie Dell przydatne informacje na temat złożonych zastosowań ich rozwiązania”.

Dayne Turbitt, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Dell Technologies w Wielkiej Brytanii, powiedział:

„Nasze podejście do współpracy z BAE Systems w zakresie rozwoju następnej generacji światowej klasy okrętów wojennych odzwierciedla siłę naszych udanych i długotrwałych relacji oraz wzmacnia naszą misję zapewniania istotnej przewagi w ochronie tego, co ważne. Razem opracowujemy najnowocześniejszą, bezpieczną technologię, którą można szybko wdrożyć i zintegrować oraz dostarczać w najbardziej wymagających środowiskach — ostatecznie wspierając klientów BAE w podejmowaniu szybszych i lepszych decyzji oraz poprawianiu wyników w zakresie obrony”.

źródło: Navalpost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY