navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Australia i USA rozpoczynają ćwiczenia Talisman Sabre 21

Największe dwustronne ćwiczenia Australii ze Stanami Zjednoczonymi, ćwiczenia Talisman Sabre (TS21), oficjalnie rozpoczęły się, a ceremonia otwarcia odbyła się 14 lipca w bazie RAAF w Amberley w stanie Queensland.

Dowódca Dowództwa Sił Połączonych Sił Zbrojnych ADF, generał dywizji Jake Ellwood, powiedział, że zaawansowane ćwiczenia bojowe zostały zaprojektowane w celu zwiększenia interoperacyjności między ADF a siłami zbrojnymi USA.

„Ćwiczenie Talisman Sabre odzwierciedla siłę australijsko-amerykańskiego sojuszu oraz bliski i trwały charakter naszych stosunków wojskowych” – powiedział generał Ellwood.

„W tym roku ćwiczenie obejmie ponad 17 000 pracowników z Australii i Stanów Zjednoczonych, rozmieszczonych w centralnym i północno-wschodnim Queensland oraz u wschodnich wybrzeży Australii, a także 40 samolotów z Królewskich Australijskich Sił Powietrznych”.

Oprócz USA w TS21 wezmą udział siły z Kanady, Japonii, Nowej Zelandii, Republiki Korei i Wielkiej Brytanii, a australijski personel z Indii, Indonezji, Francji i Niemiec będzie obserwował ćwiczenia.

Większość tych sił międzynarodowych będzie uczestniczyć wyłącznie na morzu, w tym około 5000, które wezmą udział jako część Ekspedycyjnej Grupy Uderzeniowej Marynarki Wojennej USA, w bezdotykowym elemencie ćwiczeń.

TS21 stanowi również ważną okazję do praktyki szybkiej aktywacji bazy lotniczej i późniejszych operacji lotniczych z bazy RAAF Scherger w Far North Queensland; północna naga baza i strategiczna placówka Sił Powietrznych.

„Talisman Sabre jest dużym przedsięwzięciem dla wszystkich uczestników i pokazuje naszą zdolność do osiągania wyników operacyjnych na dużą skalę, jednocześnie radząc sobie z globalną pandemią” – powiedział generał Ellwood.

„Ćwiczenie nie byłoby możliwe bez szczodrej współpracy społeczności, w tym właścicieli ziemskich, samorządów i tradycyjnych właścicieli. Jesteśmy wdzięczni za ich stałe wsparcie.”

Gavin Sundwall, działający w Stanach Zjednoczonych chargé d’affaires, przemawiał na ceremonii otwarcia i powiedział, że dwustronne ćwiczenia, takie jak TS21, pomogły utrzymać zaufanie i interoperacyjność między kluczowymi sojusznikami dzięki wspólnym doświadczeniom i twardemu, realistycznemu szkoleniu.

„Chociaż ta okazja wygląda inaczej niż w przeszłości z powodu COVID-19, nasi żołnierze i kobiety nadal są w stanie wykonać to kluczowe, dwustronne ćwiczenie na wysokim szczeblu w obecności naszych wielu sojuszników i partnerów zaproszonych do obserwacji” powiedział pan Sundwall.

„Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, możemy docenić znaczenie niezbędnych pracowników i niezbędnej pracy, takiej jak to ćwiczenie, które zapewnia przyszłe bezpieczeństwo i dobrobyt wszystkich naszych narodów.

„W obliczu przeciwności, niezależnie od tego, czy chodzi o kwestie bezpieczeństwa, operacje bojowe, czy pomoc humanitarną i pomoc w przypadku katastrof, ćwiczenie Talisman Sabre raz po raz udowodniło nam, że jesteśmy elastyczni i gotowi na wszystko”.

Wszyscy międzynarodowi uczestnicy wojskowi biorący udział w ćwiczeniach na lądzie podjęli obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

TS21 jest dziewiątą iteracją ćwiczenia i obejmuje działania przygotowawcze sił, desanty desantowe, manewry sił lądowych, operacje miejskie oraz walkę powietrzną i operacje morskie.

źródło: Defence.gov.au

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY