navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

AUSTAL wygrał kontrakt na projekt wstępny jednostek LAW

Austal  otrzymał od Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych (USN) kontrakt na badanie koncepcyjne i projekt wstępny dla programu Light Amphibious Warship (LAW).

Nowy program USN Light Amphibious Warship (LAW) przewiduje pozyskanie od 28 do 30 nowych okrętów amfibijnych do wsparcia Korpusu Piechoty Morskiej, w szczególności we wdrażaniu nowej koncepcji operacyjnej Korpusu Piechoty Morskiej zwanej Ekspedycyjnymi Zaawansowanymi Operacjami Bazowymi (EABO). Marynarka Wojenna przewiduje, że pierwsze zostaną nabyte w 2023.

LAW zapewni siłom marynarki wojennej USA zdolność manewrową i podtrzymującą do prowadzenia operacji przybrzeżnych i desantowych. Oczekuje się, że średniej wielkości okręty desantowe będą miały długość od około 60 do 120 metrów (LOA) i będą w stanie zaokrętować co najmniej 75 amerykańskich marines z około 370 – 740 metrami kwadratowymi powierzchni ładunkowej do transportu broni, sprzętu, wyposażenia, i dostawy na plażę lub surowe porty.

Austal USA jest jedną z pięciu firm, do których Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych zwróciła się o opracowanie projektów koncepcyjnych LAW, z opcją kontynuacji projektu wstępnego. Oczekuje się, że do końca trzeciego kwartału CY 2022 r. jedna stocznia zostanie odrzucona do szczegółowego kontraktu na projekt i budowę.

Dyrektor generalny Austal Limited, Paddy Gregg, powiedział, że kontrakt pozwala Austal USA na dalsze opracowywanie projektów LAW w celu spełnienia wymagań US Navy i dodatkowo wzmacnia pozycję firmy w zakresie budowy stalowych statków dla US Navy w przyszłości.

„Austal USA jest dobrze przygotowana, aby wykorzystać tę okazję do lekkiego amfibii, ze sprawdzoną zdolnością do dostarczania wielu programów budowy okrętów morskich i nowych zakładów produkcji stali, które są obecnie w budowie” – powiedział Gregg.

„Zespół Austal USA będzie nadal rozwijał swoje projekty koncepcyjne i ostatecznie zapewnił wysoce wydajne i opłacalne rozwiązanie LAW dla marynarki wojennej USA”.

źródło: USNI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY