navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Austal USA zaprojektuje nowy okręt ratowniczy dla US Navy

AUSTAL USA podpisał kontrakt na zaprojektowanie nowego okrętu ratowniczego dla Marynarki Wojennej USA.

Austal USA przygotuje funkcjonalny projekt dla T-ATS, 80-metrowego okrętu jednokadłubowego z możliwością wielozadaniowego wsparcia różnorodnych działań związanych z holowaniem, ratownictwem, poszukiwaniem i ratownictwem, reagowaniem na wycieki ropy, pomocą humanitarną i działaniami obserwacyjnymi. T-ATS może również uruchamiać systemy kontenerowe, w tym pakiety cybernetyczne, wojny elektronicznej oraz wabiki i pakiety nadzoru.

Dyrektor naczelny Paddy Gregg powiedział, że kontrakt na projekt funkcjonalny T-ATS jest pierwszym kontraktem firmy na opracowanie okrętów dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych i stanowi kolejny ważny kamień milowy w ciągłej ewolucji stoczni Mobile w stanie Alabama.

„W czerwcu 2020 r. Austal ogłosił nasz zamiar zainwestowania około 100 milionów USD w zdolność do budowy jednostek stalowych w Mobile w stanie Alabama, współfinansowanego przez rząd Stanów Zjednoczonych. W marcu 2021 r. zespół firmy rozpoczął prace nad nowymi stalowymi obiektami stoczniowymi, a teraz otrzymaliśmy pierwszy kontrakt na zaprojektowanie okrętów T-ATS klasy Navajo ze stalowym kadłubem dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych” – powiedział Gregg.

„Jesteśmy teraz na dobrej drodze do dostarczania stalowych jednostek dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych i nie moglibyśmy być bardziej dumni z ciężko pracującego zespołu w Mobile w stanie Alabama; obecnie piąta co do wielkości stocznia w Stanach Zjednoczonych.” W ramach umowy projektowej Austal USA określi szczegółowe wymagania dotyczące budowy, testowania i dostarczania okrętów T-ATS zgodnie ze specyfikacjami rządu Stanów Zjednoczonych.

źródło: NavalPost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY