navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Austal Australia dostarcza 15. łódź patrolową klasy Guardian

Austal Limited (Austal) (ASX: ASB) z przyjemnością informuje, że firma Austal Australia dostarczyła 15. GCPB Guardian ) do australijskiego Departamentu Obrony.

Statek Te Kukupa II został następnie podarowany przez rząd australijski Wyspom Cooka podczas ceremonii podpisania certyfikatu, która odbyła się dzisiaj w stoczni Austal w Henderson w Australii Zachodniej.

W ceremonii wziął udział komandor Ivan Ingham AM, Royal Australian Navy, starszy oficer ADF Australia Zachodnia, a Wyspy Cooka reprezentował Tepaki Baxter, dowódca Te Kukupa II .

Nowa Guardian zastępuje oryginalną łódź patrolową klasy Te Kukupa , . podarowaną Wyspom Cooka w 1989 r. i niedawno wycofaną ze służby w ramach projektu wymiany łodzi patrolowych na Pacyfiku, będącego częścią programu ochrony morskiej Pacyfiku rządu australijskiego

Dyrektor generalny Austal Limited, Paddy Gregg, powiedział, że nowy statek był drugim z pięciu Guardian , które zostaną dostarczone do Wspólnoty Australii w roku 2022.

„Jesteśmy na dobrej drodze, aby w tym roku kalendarzowym dostarczyć pięcio-, czterdziestometrowych Strażników – wybitne osiągnięcie i wspaniały pokaz zdolności i produktywności naszego wspólnego przemysłu oraz zespołu w przemyśle stoczniowym” – powiedział Gregg.

„Projekt wymiany łodzi patrolowych na Pacyfiku angażuje ponad 300 dostawców z całej Australii. Każdy z nich pomaga w tworzeniu National Naval Shipbuilding Enterprise, które zapewnia suwerenne zdolności Australii.

„Nasze najgorętsze gratulacje kierujemy do Skrzydła Morskiego Policji Wysp Cooka i życzymy „dobrego wiatru i płynącego morza” dowódcy Te Kukupa II , Tepakiemu Baxterowi i jego załodze”.

Szybszy niż poprzednie/obecne Pacyfik , z ulepszoną zdolnością morską, lepszymi udogodnieniami i zwiększonymi możliwościami misji – w tym zintegrowanym systemem startu i odzyskiwania z rufy RHIB Guardian zapewnia Wyspom Cooka znacznie ulepszoną marynarkę aktywa do prowadzenia patroli granicznych, policji regionalnej, akcji poszukiwawczo-ratowniczych oraz wielu innych operacji w kraju i za granicą.

Pacific Patrol Boat Replacement Project został przyznany firmie Austal Australia w maju 2016 r., z dodatkową opcją kontraktu przyznaną w kwietniu 2018 r., obejmującą program 21 statków o wartości ponad 335 milionów dolarów. Dwanaście państw wyspiarskich Pacyfiku, w tym Papua Nowa Gwinea, Fidżi, Sfederowane Stany Mikronezji, Tonga, Wyspy Salomona, Wyspy Cooka, Kiribati, Wyspy Marshalla, Palau, Samoa, Tuvalu, Vanuatu i Timor Wschodni, otrzymają statki do 2023 roku.

Pacific Patrol Boat Replacement Project wspiera ponad 200 bezpośrednich miejsc pracy w Austal Australia i ponad 200 pośrednich miejsc pracy w całym kraju za pośrednictwem australijskich firm zakontraktowanych przez Austal.

Rozbudowane centrum serwisowe Austal Australia w Cairns, obejmujące 1200-tonową (80-metrową LOA) pochylnię i 1120-tonowy mobilny podnośnik do łodzi, nadal zapewnia wsparcie eksploatacyjne dla rosnącej Guardian floty łodzi patrolowych klasy z ponad 100 osobami zatrudnionymi obecnie na różnych stanowiskach związanych z inżynierią i utrzymaniem ruchu w mieście Far North Queensland.

39,5-metrowa stalowa jednokadłubowa łódź patrolowa – zaprojektowana, skonstruowana i obsługiwana przez Austal Australia – oparta jest na sprawdzonej platformie konstrukcyjnej, która obejmuje Bay , 56-metrowy Armidale i 58-metrowy Cape łodzie patrolowe klasy służba z Australian Border Force i Royal Australian Navy.

Niniejsze ogłoszenie ASX zostało zatwierdzone i autoryzowane do publikacji przez Paddy’ego Gregga, dyrektora generalnego Austal Limited.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY