navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Albion wraca do portu po przełomowym eksperymentalnym rozmieszczeniu

Flagowy brytyjski HMS Albion powrócił dziś z trzymiesięcznego jesiennego eksperymentu na Morzu Śródziemnym.

Okręt szturmowy popłynął z powrotem do portu, do Devonport, dowodząc Littoral Response Group (Experimentation) (LRG (X)) na serii ćwiczeń, które pomogą ukształtować przyszłą Royal Navy i Royal Marines.

Współpracując z HMS Dragon i RFA Lyme Bay, grupa zadaniowa skupiła się na opracowaniu taktyki i technologii, które będą napędzać Future Navy i Royal Marine Future Commando Force.

Przetestowali nowy sprzęt, taki jak drony, które można by wykorzystać do zaopatrzenia w sprzęt komandosów na ziemi, miniaturowe helikoptery powietrzne do obserwacji i podwodne autonomiczne sonary, które pomogą mapować plaże do lądowania.

We wszystkich 40 koncepcjach eksperymentalnych przetestowano w dziewięciu głównych ćwiczeniach, głównie skupionych wokół Cypru w październiku i listopadzie.

Oprócz eksperymentów grupa zadaniowa współpracowała z sojusznikami NATO i partnerami regionalnymi w celu promowania stabilności i bezpieczeństwa na Morzu Śródziemnym.

Okręty, helikoptery i Royal Marines trenowały u boku sił z Cypru, Francji, Gruzji, Grecji, Włoch, Holandii, Rumunii, Hiszpanii, Turcji i Ukrainy.

Albion i Lyme Bay, które w przyszłym tygodniu będą w porcie w Portland, wzięły również udział w natowskiej operacji Sea Guardian, w ramach której zbadali ponad 200 statków towarowych, tankowców i kontenerowców, operujących na ważnym szlaku tranzytowym między Azją, Afryką i Europą.

Royal Navy

Obserwowanie, jak kształtujemy przyszłość zarówno dla Royal Navy, jak i Royal Marines, było naprawdę ekscytujące

– Tom Curry, HMS Albion

„Grupa zadaniowa Littoral Response Group utorowała drogę przyszłej marynarce wojennej i przyszłym siłom komandosów” – powiedział dowódca komandor Jason Eacock Albion.

„To wdrożenie skupiło się na testowaniu nowych pomysłów, koncepcji i zestawów, które pomogą nam stale dostosowywać się do zmieniającego się świata. Ponadto, wraz z naszymi sojusznikami z NATO i regionalnymi, ukończyliśmy niezbędne prace w regionie Morza Śródziemnego, Afryki Północnej i Morza Czarnego, aby wspierać regionalne bezpieczeństwo i stabilność.

„Jestem niezwykle dumny z tego, co osiągnęliśmy od naszych marynarzy i Royal Marines podczas tego trzymiesięcznego rozmieszczenia, szczególnie z powodu dodatkowych presji i komplikacji ze strony Covid. Z niecierpliwością czekamy na ponowne spotkanie z naszą rodziną i przyjaciółmi na święta Bożego Narodzenia i dziękujemy im za wsparcie podczas naszego urlopu ”.

LRG (X) był dla wielu armatorów po raz pierwszy nieobecny; Najmłodszy marynarz na pokładzie HMS Albion, starszy marynarz Tom Curry powiedział: „To moja pierwsza misja od czasu dołączenia do Royal Navy. Z powodu pandemii nie mogliśmy opuścić statku – ale to oznaczało, że mogliśmy cieszyć się życiem na pokładzie.

„Obserwowanie, jak kształtujemy przyszłość zarówno dla Royal Navy, jak i Royal Marines, było naprawdę ekscytujące”.

Chociaż wdrożenie LRG (X) dobiegło końca, dopiero rozpoczęły się początki tego, co udało im się osiągnąć. Royal Navy i Royal Marines będą nadal się rozwijać i uczyć na podstawie ich rozmieszczenia oraz przygotowywać się do przyszłych testów w Nowym Roku.

Źródło: Royal Navy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY