navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

W czwartek (8.07) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego przeprowadziła kolejną w tym roku „Akcję Serce”. Lot ratujący życie zrealizowano po trasie Gdynia – Katowice – Krzesiny – Katowice – Gdynia.

W środę wieczorem Dyżurna Służba Operacyjna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie przygotowania transportu medycznego, w ramach „Akcji Serce”. Zgodnie z przyjętymi procedurami, wytypowano załogę i samolot transportowo-desantowy M28B Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach. W czwartek o godzinie 07.29 samolot M28B, z załogą dowodzoną przez kmdr por. pil. Romana Czyża, wystartował z lotniska macierzystego Oksywie i o 09.22 wylądował na lotnisku w Katowicach. O godzinie 10.05 Bryza wystartowała z Katowic z personelem medycznym na pokładzie, ladując godzinę później na poznańskich Krzesinach. O godzinie 17.31 na pokład samolotu ponownie wszedł personel medyczny, tym razem już z przeznaczonym do przeszczepu organem. Godzinę później Bryza ponownie wylądowała w Katowicach, a lekarze wraz z cennym z bezcennym ładunkiem udali się do pacjenta oczekującego na przeszczep w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Lot powrotny do Gdyni załoga rozpoczęła o godzinie 18.45, ladując na macierzystym lotnisku Oksywie o godzinie 20.08. 


Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej uczestniczy w „Akcji Serce” od 2007 roku. W akcjach transportu zespołów medycznych z organami do przeszczepu, w ramach zorganizowanego systemu „Akcji Serce”, uczestniczą załogi samolotów transportowo-desantowych M28B Bryza z 43. Oksywskiej Bazy Lotnictwa Morskiego.

źródło: BLMW

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY