navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Akcja saperów w Gdyni

W piątek, 21 stycznia br., w Gdyni saperzy 43. Batalionu Saperów FOW z Rozewia podjęli i zabezpieczyli 28 sztuk granatów moździerzowych 82 mm z okresu II wojny światowej.

Niebezpieczne przedmioty zostały odnalezione podczas prac ziemnych przy budowie trasy S6 na wysokości ulicy Chwaszczyńskiej w Gdyni. O zdarzeniu została powiadomiona policja. Następnie policja zaalarmowała służby operacyjne Marynarki Wojennej (3. Flotylla Okrętów w Gdyni). Na miejsce skierowany został 36. partol saperski z 43. Batalionu Saperów FOW z Rozewia, który po przybyciu na miejsce zidentyfikował przedmioty niebezpieczne jako granaty moździerzowe kalibru 82 mm z okresu II wojny światowej. Saperzy podjęli i zabezpieczyli niewybuchy. Zostaną one unieszkodliwione na poligonie lądowym.
Saperzy MW ostrzegają, że każdorazowo, o tego typu znaleziskach należy bezzwłocznie informować Policję. Nie wolno nic ruszać, dotykać, ani przenosić znaleziska. Takie obiekty mogą badać i unieszkodliwiać jedynie specjalistyczne pododdziały saperskie.

źródło: 3. FO/Foto: 36. patrol saperski 43. bsap FOW

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY