navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Akcja ratownicza na morzu

Wczoraj wieczorem załoga SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego, pełniąca dyżur ratowniczy na lotnisku Oksywie, postawiona została w stan gotowości alarmem ratowniczym „pomoc medyczna”.

Z przekazanych załodze informacji wynikało, że jeden z załogantów holownika CENTAUR II, znajdującego się ok. 23 mil morskich na północ od Łeby wymaga natychmiastowej hospitalizacji. Załoga śmigłowca poszukiwawczo-ratowniczego W-3WARM Anakonda, wystartowała o godzinie 19.48, podjęła poszkodowanego na pokład śmigłowca i o godzinie 20.55 wylądowała na lądowisku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, przekazując poszkodowanego służbom medycznym. Była to 724 akcja poszukiwawczo-ratownicza w historii BLMW i 8. przeprowadzona w tym roku. W tym czasie udzielono pomocy 379 osobom. Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej jest jedyną w Polsce formacją lotniczą utrzymująca ciągłą gotowość do prowadzenia działań ratowniczych z powietrza nad obszarami morskimi. Całodobowy dyżur SAR/ASAR, w ramach polskiej strefy odpowiedzialności „Konwencji o poszukiwaniu i ratownictwie morskim” oraz „Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym”, pełniony jest przez załogi śmigłowców W-3WARM w 43.

Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach oraz śmigłowców Mi-14PŁ/R lub W-3WARM w 44. Bazie Lotnictwa Morskiego w Darłowie. Przez cały czas, system ratownictwa wspiera załoga samolotu patrolowego M28B 1R Bryza, pełniąca całodobowy dyżur na lotnisku w Siemirowicach koło Lęborka.

źródło: BLMW/ foto kmdr ppor. Marcin Braszak

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY