navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Afroamerykanka po raz pierwszy przejmuje dowodzenie kadetów w Akademii Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych

Sydney Barber zostanie pierwszą czarnoskórą kobietą pełniącą funkcję dowódczą w Akademii Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Przejmie dowodzenie od początku semestru wiosennego. 

Kadeci Akademii Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w Annapolis w stanie Maryland nigdy nie byli dowodzeni przez czarną kobietę w 175-letniej historii szkoły, ale to się zmieni po wakacyjnej przerwie, kiedy Midshipman 1 klasy Sydney Barber zostanie dowódcą brygady na semestr wiosenny .

21-latka z Lake Forest w stanie Illinois będzie dowodziła 4500 kandydatów na kadrę oficerską , dopóki sama nie ukończy studiów z tytułem inżyniera mechanika i w maju zostanie oficerem naziemnym piechoty morskiej . Podczas swojej kadencji pani Barber będzie odpowiedzialna za większość codziennych zajęć brygady, a także za szkolenie zawodowe innych kadetów.

Chociaż kobiety uczą się w amerykańskich akademiach wojskowych od 1976 r. to czarnoskóre kobiety obsadzane były na najwyższe stanowiska kierownicze kadetów i asystentów dopiero niedawno. W 2017 roku Simone Askew została wybrana na pierwszego kapitana kadetów w Akademii Wojskowej Stanów Zjednoczonych West Point, co jest równoważne z tym, które przyjmie pani Barber . 

Wesley Brown był pierwszym czarnym mężczyzną, który ukończył Akademię Marynarki Wojennej w 1949 roku. A pierwszą czarnoskórą kobietą, która wstąpiła do akademii była Janie Mines, która ukończyła ją w 1980 roku; służyła również w sztabie sekretarza Marynarki Wojennej, a obecnie jest konsultantem ds. zarządzania. W wywiadzie pani Mines powiedziała, że ​​nadal jest mentorem kadry w akademii i była mile zaskoczona, widząc wideo na początku tego roku, w którym pani Barber powiedziała- „Jestem zaszczycona, mogąc odegrać wielką rolę w tym doniosłym okresie w historii Ameryki”.

źródło: The New York Times

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY