navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Adm. Linda Fagan zaprzysiężona jako zastępca komendanta USCG, zostaje pierwszą kobietą czterogwiazdkowym admirałem w historii Straży Przybrzeżnej

US Coast Guard powitała admirała Lindę L. Fagan jako nowego zastępcę komendanta. W ten sposób zostaje pierwszą czterogwiazdkową admirałem w historii Straży Przybrzeżnej.

Adm. Fagan została nominowana na to stanowisko  przez prezydenta Bidena w kwietniu. Wcześniej pełniła funkcję dowódcy Obszaru Straży Przybrzeżnej Pacyfiku, którą pełniła od czerwca 2018 r., odpowiadając za nadzorowanie wszystkich operacji Straży Przybrzeżnej na Pacyfiku, obejmujących ponad 74 miliony mil kwadratowych oceanu od zachodnich stanów USA po Azję i od Arktyki po Antarktydę. 

W piątek w siedzibie amerykańskiej straży przybrzeżnej odbyła się ceremonia zmiany wart, podczas której admirał Fagan zmieniła admirała Charlesa W. Raya, który pełnił funkcję zastępcy komendanta Straży Przybrzeżnej od maja 2018 roku. 40 lat służby i odznaczony Medalem Zasłużonej Służby Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego z rąk Sekretarza Bezpieczeństwa Wewnętrznego Alejandro Mayorkasa.

„Jestem niezwykle dumny z poświęcenia i wytrwałości, jakie zaobserwowałem w naszej służbie i całej mojej karierze” – powiedział Ray. „To był zaszczyt służyć z mężczyznami i kobietami Straży Przybrzeżnej i mam przywilej przekazać panowanie zastępcy komendanta admirałowi Faganowi, który jest prawdziwym pionierem i inspiracją dla tak wielu”.

Historia zawodowa adm. Fagana obejmuje dowodzenie Sektorem Nowy Jork, a także zadania operacyjne, w tym służbę morską na pokładzie USCGC Polar Star i ponad 15 lat jako Inspektor Morski. Współpracowała również z Międzynarodową Organizacją Morską i Międzynarodową Organizacją Pracy w kwestiach dotyczących państwa bandery i państwa portu, w tym opracowania Międzynarodowego Kodeksu Ochrony Statków i Portów (ISPS) oraz Skonsolidowanej Konwencji o Pracy na Morzu.

Absolwent Akademii Straży Przybrzeżnej z 1985 roku, adm. Fagan posiada tytuł licencjata nauk o morzu, tytuł magistra spraw morskich na Uniwersytecie Waszyngtońskim oraz tytuł magistra strategii zasobów narodowych na Industrial College of the Armed Siły.

„Dziękuję admirałowi Ray za służbę i niezwykłe przywództwo. Wywarliście ogromny i długotrwały wpływ na naszą wspaniałą służbę, a my będziemy dążyć do wykorzystania waszej niezwykłej pracy” – powiedział adm. Karl L. Schultz, komendant amerykańskiej straży przybrzeżnej. „Adm. Fagan, to zaszczyt powitać cię jako pierwszą kobietę pełniącą funkcję czterogwiazdkowego admirała w amerykańskiej straży przybrzeżnej i gratuluję ci objęcia obowiązków naszego 32. zastępcy komendanta. Jestem dumny, że mogę być częścią tego historycznego momentu i nie mogę się doczekać, aby poprowadzić Straż Przybrzeżną razem z wami.

źródło: USCGMIL

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY