navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

3 rosyjskie okręty podwodne po raz pierwszy wynurzają się spod lodu arktycznego

Trzy rosyjskie okręty podwodne jednocześnie wynurzyły się spod lodu w odległości do 300 metrów od siebie po raz pierwszy w historii podczas ćwiczeń w Arktyce – poinformował w piątek głównodowodzący marynarki wojennej admirał Nikołaj Jewmenow.

W rejon archipelagu Ziemi Franciszka Józefa, Wyspie Aleksandryjskiej i przyległych wodach z udziałem Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego, rosyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło 26 marca 2021 r., Kompleksowa wyprawa arktyczna Umka- 2021.

„W ramach wyprawy arktycznej po raz pierwszy w historii rosyjskiej marynarki wojennej trzy okręty podwodne o napędzie atomowym wypłynęły spod lodu w ograniczonej przestrzeni o promieniu 300 metrów” – powiedział.

„Po raz pierwszy zestaw szkoleń bojowych, badań naukowych i praktycznych różnorodnych środków jest w toku w ramach jednego projektu i planu w regionach podbiegunowych” – zauważył.

W ćwiczeniu Umka-21 biorą udział trzy rosyjskie okręty podwodne .

W wyprawie bierze udział ponad 600 żołnierzy i personelu cywilnego oraz około 200 sztuk uzbrojenia, sprzętu wojskowego i specjalnego. Obecnie średnia temperatura powietrza na tym obszarze wynosi minus 25-30 stopni Celsjusza, pokrywa lodowa ma 1,5 metra grubości, a wiatr 32 m / s.

Według admirała Nikołaja Evmenowa podczas wyprawy przewiduje się 43 wydarzenia, z których 35 zostało zakończonych do tej pory, w tym 10 wspólnie z Rosyjskim Towarzystwem Geograficznym. Wszystkie działania wyprawy odbywają się zgodnie z planem.

Admirał Nikołaj Jewmenow poinformował Władimira Putina, że ​​w ramach wyprawy arktycznej po raz pierwszy w historii rosyjskiej marynarki wojennej zakończono:

  • wynurzenie spod lodu trzech atomowych okrętów podwodnych na ograniczonym obszarze o promieniu 300 metrów;
  • lot do regionu polarnego z uzupełnieniem paliwa powietrze-powietrze (AAR) pary myśliwców MiG-31 z przejściem punktu geograficznego bieguna północnego;
  • wystrzelenie torpedy przez atomową łódź podwodną spod lodu, a następnie wyposażenie otworu w punkcie wznoszenia się torpedy i uniesienie jej na powierzchnię;
  • ćwiczenie taktyczne z oddziałem arktycznej brygady zmotoryzowanych w trudnych warunkach atmosferycznych.

źródło: Navalpost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY