navy.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

3 okręty NATO rozmieszczone na Morzu Czarnym tuż przed szczytem NATO 2021 20

HMS Defender zakończył operacje bezpieczeństwa NATO na Morzu Śródziemnym i po krótkiej wizycie w Stambule wszedł na Morze Czarne. Fregata holenderskiej marynarki wojennej HNLMS Evertsen towarzyszy brytyjskiemu niszczycielowi.

HMS Defender i HNLMS Evertsen mijając Bosfor (zdjęcie dzięki uprzejmości Yoruk Isik, https://twitter.com/YorukIsik)

Dzień później 11 czerwca niszczyciel USS Laboon (DDG 58) typu Arleigh Burke z pociskami kierowanymi wszedł na Morze Czarne podczas rutynowego patrolu.

W ciągu ostatnich kilku tygodni Defender z Portsmouth przeszedł intensywne szkolenie i pracował nad Operacją Sea Guardian, misją NATO na Morzu Śródziemnym, mającą na celu odstraszanie i zwalczanie terroryzmu.

Dowódca, Vincent Owen, powiedział: „Po ponad 12 miesiącach przygotowań z dodatkowymi wyzwaniami związanymi z COVID-19 fantastycznie jest wypłynąć i rozpocząć wdrażanie w ramach brytyjskiej grupy uderzeniowej lotniskowca.

„Te pierwsze tygodnie, kiedy pracowaliśmy z NATO nad operacją Sea Guardian na Morzu Śródziemnym, pokazały, jak wspaniałym atutem jest niszczyciel Typ 45, a w szczególności zdolność wysoko wyszkolonych mężczyzn i kobiet, których mamy na pokładzie, do osiągnięcia szereg zadań w krótkim czasie.

„Wszyscy jesteśmy bardzo dumni, że możemy być częścią tego przełomowego wdrożenia, pokazującego możliwości Global Britain i UK Carrier Strike, jesteśmy gotowi na każde zadanie, do którego wykonania jesteśmy wezwani”.

Dotychczasowe rozmieszczenie Defendera koncentrowało się głównie na jej pracy w Grupie Uderzeniowej Lotniskowców, w której jest częścią „stalowego pierścienia” – obejmującego fregaty, okręty podwodne, Royal Marines, okręty i samoloty pomocnicze Royal Fleet – wokół lotniskowca HMS Queen Elizabeth na jej dziewiczym rozmieszczeniu operacyjnym.

Uss Laboon przechodzący przez Bosfor (zdjęcie dzięki uprzejmości Yoruk Isik, http://Twitter.com/Yorukisik)

Podczas pobytu na Morzu Czarnym Laboon będzie prowadzić operacje bezpieczeństwa morskiego wraz z sojusznikami NATO i partnerami w regionie, koncentrując się na wzmacnianiu stabilności morskiej, połączonej gotowości i zdolności morskiej. Jest to piąty okręt Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, który odwiedził Morze Czarne w 2021 r.

źródło: Navalpost

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY